Bill Gates Erdoğan ile bir araya geldi

Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı Bill Gates, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe Sarayı'nda görüştü.

Bill Gates, geçtiğimiz sene Başbakan Erdoğan’nın daveti üzerine Türkiye’ye yeniden geldi.

Yarın öğrencilerle ve Microsoft temsilcileri bir araya gelecek olan Bill Gates, bu akşam, Dolmabahçe Sarayı’nda Başbakan Erdoğan’ın konuğu oldu.

Düzenlenen yemeğe Erdoğan’ın yanı sıra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Milletvekili Şaban Dişli, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Başbakanlık Danışmanı Cüneyt Zapsu, İMKB Başkanı Osman Birsen, BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat, TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, TÜSİAD eski Başkanı Tuncay Özilhan, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdukadir Konukoğlu, Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım gibi iş ve spor dünyasından isimler katıldı.

Başbakan Erdoğan ile Başbakanlık Dolmabahçe ofisinde kısa bir süre görüşen Gates, yemek yenilen salona elleri cebinde geldi. Başbakan Erdoğan’ın yanında rahat tavırları ile dikkat çeken ünlü işadamı, masada Erdoğan’ın sağ tarafına oturdu.

Bu arada TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı ile Başbakan Erdoğan, aralarında yaşanan soğuk günlerin ardından ilk defa bir araya gelmiş oldu.