Bill Gates: Trump, HIV ve HPV farkını sordu

Ünlü iş adamı Bill Gates, Donald Trump ile ilgili açıklama yaptı.

Ünlü iş adamı Bill Gates, yaptıklarıyla dünyanın gündeminden düşmeyen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile ilgili açıklama yaptı.

Microsoft'un kurucularından ve dünyanın en zengin 2. insanı milyarder Bill Gates ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili anılarını paylaştı. Gates, ABD Başkanı'nın iki kez kendisine HIV ve HPV arasındaki farkı sorduğunu söyledi. Gates buna karşın kızı Jennifer'ın dış görünüşü konusunda Trump'ın sahip olduğu bilginin 'korkutucu' olduğu yorumunu yaptı.

MSNBC'de yayımlanan 'All in with Chris Hayes' adlı şovda milyarder iş adamı Bill Gates'in 'Bill & Melinda Gates Vakfı'ndaki toplantı sırasında Trump hakkında sarf ettiği sözler yer aldı.

Guardian'ın aktardığna göre salondaki izleyicilere 22 yaşındaki kızı Jennifer'ın Trump ile Florida'da bir binicilik gösterisinde karşılaştığını anlatan Gates " 20 dakika sonra o (Trump) aynı mekana helikopterle geldi. Yani açıkça (mekandan) ayrılmıştı ancak helikopterle gösterişili bir giriş yapmak istedi" dedi.

'KIZIMIN DIŞ GÖRÜNÜŞÜYLE HAKKINDA NE KADAR FAZLA ŞEY BİLDİĞİ GERÇEKTEN KORKUTUCUYDU'

Kendisinin ise ilk kez 2016'da New York'ta Trump ile ilk kez biraraya geldiğini söyleyen Gates "Onunla ilk konuşmamda kızımın dış görünüşü hakkında ne kadar fazla şey bildiği gereçkten korkutucuydu. Melinda da bundan hoşlanmadı" ifadelerini kullandı.

Ardından geçen yıl martta Beyaz Saray'da Trump ile görüştüğünü söyleyen Gates sözlerini şöyle sürdürdü "Yaptığımız iki toplantıda da bana aşıların kötü bir şey olup olmadığını sordu. Çünkü o sırada aşıların olumsuz etkilerine bakacak bir komisyon üzerine düşünüyordu ve birileri, sanırım Robert Kennedy Jr idi, ona aşıların kötü şeylere yol açtığını söylemişti. Ben ise ona 'hayır, bu bir çıkmaz sokak, bu kötü bir şey, bunu yapma" dedim."

Gates daha sonra " İki seferde de HIV ile HPV arasında bir fark olup olmadığını bilmek istedi ve ben de onu bu ikisinin nadiren birbirleriyle karıştırıldığını açıkladım" dedi.

SPUTNİK