‘Binbir Gece’ dizi mahkemelik oldu

Tüm Kadınlar Derneği, 'Binbir Gece' adlı dizinin sorumluları hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Tüm Kadınlar Derneği, kadınları alenen aşağıladığı ve toplumu rencide ettiği iddiasıyla özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Binbir Gece’ adlı dizinin sorumluları ve yayınlayan yayın kuruluşu hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Tüm Kadınlar Derneği Genel Başkanı Cemile Keskin ve beraberindeki dernek üyeleri, Trabzon Adliyesi’ne gelerek savcılığa özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Binbir Gece’ adlı dizi ve yayınlayan kanal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde konuyla ilgili açıklama yapan Keskin, “Dizide bir bayana bir gecelik ilişki için 300 bin dolar teklif edildi. Bu olay Türk toplumu tarafından da ahlaksız teklif olarak nitelendirilmektedir. Buna benzer bir olay diziden etkilenen ilköğretim 5. sınıf öğrencileri arasında yaşanmıştır. Biz dernek olarak ahlâksız seviyesiz programların kaldırılarak daha eğitici programlar yayınlanmasını istiyoruz.” dedi.