Bingöl Halk Egitim Merkezi ve Aksam Sanat Okulu Müdürlügü Kasim ayinda 16 kurs açti

Toplam 382 kursiyerin egitim gördügü bu kurslarin yani sira devam eden 1. ve 2. kademe okuma-yazma kurslarina 222 kursiyer katiliyor.

Halk Egitim Merkezi ve Aksam Sanat Okulu Müdürlügü, devam eden kurslara ek olarak, Ilkögretim okullari ile Yatili Ilkögretim Bölge Okulu (YIBO)’larin 8. siniflarinda okuyan ve ekonomik durumlari özel egitim kurumlari ile dershanelere gitmeye elverisli olmayan ögrenciler için Orta Ögretim Kurumlari Seçme Sinavlari (OKS)’na hazirlik kurslari açacak. Bununla birlikte ilk ve orta ögretim kurumlarinin kantinlerini isletenler ile bunlarin disinda isteyenlerin katilabilecegi kantin ve açik alan isletmeciligi kursunun da 26 Kasim’da açilacagi ögrenildi. Ayrica özel güvenlik kursu açilmasi için genel müdürlükten kurs programi isteyen müdürlügün, kurs programinin gelmesiyle birlikte bu kursun da açilmasi için gereken çalismalari baslatacagi belirtildi.

Devam eden ve açilmasi planlanan kurslarin yani sira vatandaslardan talep gelmesi halinde Ingilizce, bilgisayarli muhasebe, büro yönetimi ve sekreterlik kurslarinin açilabilecegi de bildirildi.