Bingöl kara teslim oldu

Uzun bir aradan sonra Bingöl'de yeniden kar yağışı başladı. Karların erimesiyle rahat bir nefes alan şehir trafiğinde bugün etkili olan kar nedeniyle yeniden aksamalar yaşanmaya başlandı.

Yaklaşık 1 haftadan beri aralıklı devam eden yağmur, şehir merkezinde biriken karları büyük ölçüde eritti. Bugün öğlen saatlerinde yeniden başlayan kar yağışı kısa sürede hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı kavşak ve önemli geçiş noktalarınki trafik akışı trafik ekiplerinin kontrolünde gerçekleştirildi. Sürücülerin, araçlarına zincir takmaları ve aşırı hızdan kaçınmaları konusunda uyarıldı.

Meteoroloji İl Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, kar yağışı 3 gün boyunca devam edecek. Şehir merkezinde 32 santimetre olarak ölçülen kar kalınlığının yüksek kesimlerde 1 metreye ulaştığı bildirildi. Ayrıca görüş mesafesinin 400 metreye düştüğü, bugün ölçülen en yüksek hava sıcaklığının ise sıfırın altında eksi 2 derece olduğu belirtildi.

İl Özel İdare Genel Sekreterliği Köye Hizmet Götürme Birimi Müdürlüğü yetkililerden alınan bilgiye göre yüksek kesimlerdeki bir çok köy yolunun kapandığı, kar yağışının bu şekilde devam etmesi durumunda birkaç saate kadar 263 Köy ile 709 mezra yolunun ulaşıma kapanacağı bildirildi.