Bingöl’de Nevruz koşusu yapıldı

Atletizm Federasyonu'nun 2006 yılı faaliyet programı gereğince Bingöl'de Nevruz Koşusu düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hizmet Binası önünde düzenlenen 1992-1995 doğumlu kızlar ve erkekler kros yarışması büyük çekişmelere sahne oldu. Kızlar kategorisinde bin 500 metre koşan sporcuların büyük bir bölümü varış çizgisini geçtikten sonra fenalaştı. Baygınlık geçiren kız sporcular öğretmenlerinin yardımıyla ambulansa taşındı. Erkekler kategorisinde 2 bin metre koşan sporcular arasında büyük çekişmeler oldu. Soğuk ve yağışlı havaya rağmen sporcular dereceye girmek için büyük mücadele verdi.

Yarışmada kızlar kategorisinde Şehit Mustafa Gündoğdu ilköğretim Okulu’ndan Merve Bayırkan 1. olurken, aynı okuldan Esra Oynak 2., Sarayiçi İlköğretim Okulu’ndan Nurhan Ayrı 3. oldu. Erkekler kategorisinde ise Bingöl Lisesi’nden Emrullah Ağralı 1., Sarayiçi İlköğretim Okulu’ndan Yavuz Ağralı 2., Şehit Mustafa Gündoğdu ilköğretim Okulu’ndan Yusuf Kıtaysil de 3. oldu.

Yarışmada dereceye girenlerin ödüllerinin 21 Mart Pazartesi günü Şehir Stadyumu’nda düzenlenecek Nevruz Bayramı Etkinlikleri programında verileceği bildirildi.