Bir başbakan ölmemi istedi

Borsacı Adil Örgen'i öldürmeye azmettirmek suçlamasıyla mahkemeye çıkan Çakıcı, bir siyasi tarafından cezaevinde öldürülmek istendiğini iddia etti.

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dünkü duruşmaya, bu dava kapsamında tutuksuz olan Alaattin Çakıcı, sıkı güvenlik önlemleri altında getirildi. Mahkeme heyeti Başkanı Zihni Şahin, yokluğunda savcının esas hakkındaki görüşünü açıkladığını ve “tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs suçuna azmettirmek”ten cezalandırılmasını istediğini hatırlattığı Çakıcı’ya savunmasını sordu.

MÜTHİŞ İDDİA

Mahkemenin vereceği karara saygılı olacağını söyleyerek sözlerine başlayan Çakıcı, uluslararası anlaşmalara göre Türkiye’ye iade edildiğini belirterek, “Türkiye’ye döndükten sonra daha evvelki bir Başbakan, geldiğimde Başbakan Yardımcısı’ydı, Kartal Cezaevi’ne kapatıldığım zaman orada öldürülmek istendim mevcut siyasi otorite tarafından” iddiasında bulundu.

Ergin kardeşlerin basının da yönlendirmesiyle kendisini öldürmek istediklerini de iddia eden Çakıcı, “Cezaevinde yatırdılar, sonra tahliye ettiler. Yasal olmayan yurtdışı yasağı koydular. Bu olayla hiçbir ilişkim yok” dedi.