Bir Cumhurbaşkanlığı yorumu da Ağar’dan

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı kriterleri ile ilgili sözlerini değerlendirdi.

Eminönü’ndeki patlamayı da değerlendiren Ağar, “Geçmişte bundan daha ağır güvenlik konuları ile başarıyla uğraşanların bugün niye sıkıntıya düştüklerini düşündüğümüz zaman cevap ortaya çıkar” diye konuştu.
Kapalıçarşı’yı ziyaret eden Mehmet Ağar, basın mensuplarının Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı tarifine yönelik sorularını yanıtladı Ağar, “Cumhurbaşkanlığı portresi, Anayasa’nın 102. maddesinde çizilidir. Kimsenin bu portreyi çizmesine gerek yok. Türkiye’de cumhurbaşkanlığı meselesinden önce hükümet meselesi var. Türkiye önce hükümet meselesini çözecek, daha sonra cumhurbaşkanlığı meselesi gündeme gelecektir. Türkiye demokratik yollarla yoluna devam edecektir. Biraz sabırlı olalım. Bu bize sağlıklı yolu gösterecektir.” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin Eminönü’ndeki patlama ile ilgili sorularını da yanıtlayan Mehmet Ağar, “Geçmişte bundan daha ağır güvenlik konularıyla başarıyla uğraşanların, bugün bu mücadelede niye sıkıntıya düştüklerini düşündüğümüz zaman cevap ortaya çıkacaktır. Bu meselenin önünde yatan hükümetin mücadele edecek siyasi iradesinin olmamasıdır. Güvenlik zaafiyet kabul etmiyor. Sıkıntı getirir. Özellikle turizm mevsimind bu konuda fevkalade Türkiye’yi zora sokmak isteyenlerin olduğunu biliyoruz. Bu konuda mücadele eden emniyet güçlerine hükümetin destek vermediği, veremediği ortadadır. Bunun sebebini kendilerine sormak lazım.” dedi.

Erken seçimle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Mehmet Ağar, “Türkiye zorlukları aşacaktır. Bunu aşmanın yolu da milletin kendisidir. Millet anahtarı çevirecek ve bu kapıyı açacak. Bu kapı milletin huzur kapısı olacak.” diye konuştu.

Kapalıçarşı esnafı ile bir süre sohbet eden Mehmet Ağar, esnafın sorunlarını dinledi. Kapalıçarşı esnafı da Ağar’a, tablo hediye etti.