Bir çuval sigara çalan hırsızlar serbest kalınca oto çaldı

Tekirdağ'da büfeden bir çuval dolusu sigara ve lokantadan bozuk para çalan hırsızlar bu suçtan çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

İl merkezinde meydana gelen hırsızlık olayları ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen çalışmada meydana gelen 2 farklı olayın şüphelisi 5 kişi kısa sürede yakalandı. Polisin amansız takibi neticesinde şahıslar uzun süren kovalamacanın ardından aynı gece sabaha karşı yakalanarak göz altına alındı.

Polis ekiplerinin gece yarısı devriye gezdikleri sırada, şüphelendikleri bir aracı takibe alması neticesinde ortaya çıkan hırsızlık olayının şüphelisi 3 kişi göz altına alındı. Yaşları 14, 17 ve 18 olan şüphelilerin gezdikleri aracı çaldıkları ve düz kontak yaparak çalıştırdıkları belirlendi.

Polis tarafından göz altına alınan E.G. (17), F.D. (18) ve İ.A. (14) isimli şüpheliler Çocuk Polisi Şube Müdürlüğü ekiplerince Adliye’ye sevk edildi. Aynı çocukların bir gece evvel eski sanayi sitesi içinde bir büfeden çuval dolusu sigara ve lokantadan bozuk para çaldıkları, bu suçtan çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldıkları öğrenildi. Oto hırsızlığı suçundan yeniden yakalanarak mahkemeye çıkarılan 3 çocuk yeniden serbest bırakıldı.

Öte yandan Aydoğdu mahallesi üzerinde 2 evden hırsızlık yapıldığı haberini alan Polis, olay yerine kısa sürede giderek eşkaller üzerinde çalışma yaptı. Mahalleyi ablukaya alan Polis, kısa sürede olayın şüphelisi 2 kişiyi yakaladı. Girdikleri evlerden para çaldıkları tespit edilen S.T. (21) ve V.K. (17) göz altına alınarak Adliye’ye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şahıslardan S.T. (21) tutuklanarak cezaevine gönderilirken, V.K. (17) serbest bırakıldı.