Bir gecede iki kuyumcu soyuldu

İzmir'in Kemeraltı semtinde bir gecede iki kuyumcu dükkanı soyuldu.

Kemeraltı semti Anafartalar caddesi numara 216/8’de bulunan Şınlak Pasajı’na gelen hırsız veya hırsızlar önce pasajın kepenklerini kırarak içeri girdi. Daha sonra giriş katında bulunan Yasemin Kuyumcusu ve Arasin Kuyumculuk isimli iki işyerinin önüne gelen zanlı veya zanlılar önce Arasin Kuyumculuk’un kepenklerini kırarak içeri girdi. Güvenlik kamerası ve alarm sistemi bulunmayan ve Velit Arasin ile Fatih Arasin’e ait işyerine giren hırsız veya hırsızlar işyerindeki 3 bin YTL değerindeki altınları aldı.

Daha sonra bu işyerinin hemen yanında bulunan ve Ali Temizkalp’e ait Yasemin Kuyumcusu’na yönelen hırsızlar, buranın da önce kepenklerini daha sonra da kapı camını kırarak içeri girdi. Burda da güvenlik kamerası veya alarm sistemi bulunmamasından yararlanan hırsızlar, buradaki 10 bin YTL değerindeki altınları alarak kaçtı.

Sabah işyerlerine gelen işyeri sahipleri dükkanlarının soyulduğunu anladı. Durumun polise bildirilmesi üzerine Olay Yeri İnceleme ekipleri her iki işyerinde de parmak izi çalışması yaptı. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, işyeri sahiplerini uyararak, bu tür soygun olaylarının yaşanmaması için güvenlik kamerası veya alarm sistemi taktırmalarını istedi. Her iki işyerini soyan zanlı veya zanlıların yakalanması için çalışmalar sürüyor.