Bir şehit daha!

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde uzaktan kumandalı mayının patlaması sonucu şehit olan patlayıcı uzmanı Piyade Astsubay Üstçavuş Abdullah Şaştım'ın Malatya'da görev yaparken mayın temizlemek için bölgeye gönderildiği bildirildi.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde uzaktan kumandalı mayın saldırısı sonucu şehit düşen Astsubay Abdullah Şaştım’ın şehadet haberi Kayseri’nin Belsin semtinde bulunan ailesini ve yakınlarını yasa boğdu. Acı haber şehidin anne ve babasına gece saat 02.00 sularında verildi. Acı haber üzerine tansiyon ve şeker hastası olan anne Hatice Şaştım ile baba Hasan Şaştım fenalık geçirdi. Acılı aileye acil servis ekipleri tarafından tedavi uygulandı. Evli olan ve çocuğu bulunmayan Abdullah Şaştım’ın 7 kardeşinden Tufan ve Doğan Şaştım da acı haber üzerine yıkıldı.

Baba Abdullah Şaştım gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun Malatya’da görev yaptığını ve geçici bir görev için yaklaşık 1 ay önce Diyarbakır’a gittiğini söyledi. Oğlunun patlayıcı uzmanı olduğunu belirten Baba Şaştım, mayın temizlemek için bölgeye giden oğlunun uzaktan kumandalı mayın saldırısı sonucu şehit düştüğünü bildirdi. Oğluyla en son görüştüğünde 15 Ağustos’ta izne çıkacağını öğrendiğini anlatan baba Şaştım, “Telefonla son görüşmemizde ’15 Ağustos’ta izne çıkarak Kayseri’ye geleceğim’ demişti. Biz dört gözle yolunu bekliyorduk. ‘Baba sizi özledim’ demişti. Oğlumun tehlikede olduğunu her gün hissediyordum. Mayın patlamalarında yüreğim ağzıma geliyordu. Ve korktuğumuz başımıza geldi. Oğlumuzun şehit haberini aldık. Yapacak bir şey yok artık. Vatan sağ olsun.” diye konuştu.

Şehit Abdullah Şaştım’ın ağabeyi Tufan Şaştım ise hükümeti terör olaylarına karşı önlem almaya çağırdı. “Her gün şehit haberi almaktan bıktık” diyen ağabey Şaştım, “Artık teröre dur denilmeli. Bizim içimiz yanıyor. Başkalarının da içe artık yanmasın. Bu olayları dur denilsin. Vatan sağ olsun.” şeklinde konuştu.

Şehit Astsubay Üstçavuş’un cenazesinin yarın Hunat Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Kartal Şehitliği’nde toprağa verileceği öğrenildi.