Bir Sınav Komedisi: Öğrenci İşleri yakında!

Birbirinden ünlü ve başarılı oyuncuların bir araya geldiği filmin çekimleri başladı!

7'den 27'ye herkesin bir sınavı var: LYS, ÜDS, HKS, TUS, HUS; KPSS… 
 
Sayıları 20 milyonu bulan orta ve yüksek öğretim öğrencisi, her yıl sınav maratonuna cümbür cemaat hazırlanıyor.
 
Öğrencilerin bu koşturmacasına ana babalar prinç okutmaktan türbeye çaput bağlamaya kadar bir dizi faaliyetle eşlik ediyor.
 
"Kısmet Dersanesi", sınav curcunasında yaşanan komikliklere tanıklık eden bir hazırlık dersanesi değil sadece. Sahibi Kısmet'in taban tabana zıt kardeşi İsmet'le bir öğrencisi için girdiği iddiaya da ev sahipliği yapıyor ve bunu yaparken "hababam sınıfı" tadında bir Türkiye fotoğrafı çekiyor.
 
Çekimlerine İstanbul Beykoz'da başlanan filmde Murat Akkoyunlu, Fırat Tanış, Yeliz Şar, Deniz Celiloğlu, Bora Akkaş , Begüm Öner, Tolga Canbeyli, Serhan Özben ve Bülent Çolak gibi tanınmış başarılı oyuncular rol alıyor.
 
Hababam filmlerinin unutulmaz karakterlerinden Tuncay Akça ve Ahmet Arıman da oyuncu listesinde. 
 
Senaryosunu "Geniş Aile" dizisi ile adını duyuran Kamuran Süner'in yazdığı filmin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu. Yapımcılığını Güzel İşler Sanat Yapım'ın yaptığı filmin görüntü yönetmeni ise Feza Çaldıran. 
 
Bir Sınav Komedisi: Öğrenci İşleri 
 
"Baba yadigarı hazırlık dersanesini zorlukla işleten Kısmet, müteahhit kardeşi İsmet'in (kıymetli) dersane arsasını kendisine satması ısrarlarına hep karşı koymuştur. Ta ki fakir öğrencisinin komaya giren kardeşine yardım sözü verip  İsmet'in iddiaya girme teklifini kabülüne kadar: İsmet kazanırsa arsayı satın alacak, Kısmet kazanırsa dersane borçları ödenip fakir öğrencisinin kardeşinin ameliyat masrafları karşılanacaktır. Kimin sınıfı sınavda daha başarılı olacaktır? Hile ile sınıfını üniversitelilerden para karşılığı oluşturan inşaatçı İsmet mi, sınıfı 3 yıldır sınavı kazanamayanlardan oluşan  Kısmet mi? Üstüne üstlük Kısmet'in bel bağladığı rehber  hoca, firari Bobinci Nuri tarafından gasp edilmiş ve böylece artık tüm motivasyon teknikleri  bir mahkum tarafından verilmeye başlanmıştır." 
 
Yılın komedisi olmaya hazırlanan filmin Ocak 2015'de vizyona girmesi planlanıyor.
 
MURAT AKKOYUNLI KİMDİR?
 
Bursa Tobav Gençlik Tiyatrosu’nda başlayan tiyatro çalışmalarını, Bursa Devlet Tiyatrosu, Tevfik Gelenbe Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Tiyatro Çisenti, Bugay Yapım Prodüksiyon Tiyatrosu'larında sürdürdükten sonra, “godot’yu izlerken” oyunuyla katıldığı e.s.e.k. topluluğuyla “üçüncü türden yakın ilişkiler” oyununda da çalıştı. “Bizimkiler”, “Koltuk Sevdası”, “Cesur Kuşku” ve İki Arada adlı dizilerde oynadı. TRT için çocuk programları yaptı.,“dar alanda kısa paslaşmalar” ve çakallarla dans, Sağ Salim, Sağ Salim 2: Sil Baştan adlı sinema filmlerinde rol aldı. 
 
FIRAT TANIŞ KİMDİR?
 
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, tiyatroya lise döneminde Mehmet Beyazıd Lisesi'nde başladı. Bir süre Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptığı 1998-2001 yılları arasında Başar Sabuncu, Mehmet Ulusoy, Kemal Kocatürk gibi yönetmenlerle çalıştı. 2000-2010 tarihleri arasında Sır Çocukları-2002, Tramvay-2003, Beyaz Melek, Dilber'in Sekiz Günü, Vay Arkadaş-Manik, Tik, Dildo sinema filmlerinde ve Adem ile Havva, Radyo-Madyo, Yedi Tepe İstanbul, Felek Ne Demek, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Aşka Sürgün, Ihlamurlar Altında, Menekşe İle Halil, Geniş Aile televizyon yapımlarında rol aldı. Müzik alanında da çalışmaları olan sanatçının sözü-müziği kendine ait olan çalışmaları Emre Altuğ, Levent Yüksel, Gülay gibi yorumcular tarafından seslendirilmiştir. 1 Ekim 2012'de kurulan günlük soL Gazetesi'nin kültür sayfasında 3 Aralık 2012'den itibaren köşe yazarlığı yapmaktadır. 10 Haziran 2013 itibari ile dizi oyunculuğunu bıraktığını açıklamış, buna sebep olarak televizyon kanallarının 2013 Taksim Gezi Parkı protestolarına yeterli yayın saati ayırmamasını göstermiştir.