Bir yanağımıza vurulunca ötekini çevirmeyiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir yanağına vurulunca ötekini çevirmeyeceklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Başbakan Erdoğan, gizli proje iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve tüm vatandaşlara aynı mesafede olduklarını belirterek, ‘Başı örtülü veya başı açık ayrımımız yok. Başı açık olanların geleceği garantide değil saftasalarına uymayın. Endişe duyanlar merak etmesin tercihlerinize saygılıyız’ dedi.

Bu kadar kuşatıcı olamayacaklarını, kollarını bu kadar açmanın doğru olmayacağını, bunun reel politikalara uygun olmadığını kendilerine söyleyenlerin çok olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

”Ama biz hiçbir zaman, ‘küçük olsun benim olsun’ mantığıyla hareket etmedik. ‘Gerilimin bir tarafı olmak değil, bütün gerilim alanlarını toplumdan uzaklaştıracak bir siyaset mümkündür’ dedik. Allah yüzümüzü kara çıkarmadı, samimiyetimiz de karşılıksız kalmadı. Herkesin, uyguladığımız bu politikalardan memnun olması mümkün olmayabilir ama biz halkımızın büyük kısmını memnun etmenin gayretindeyiz. Biz, milletimizin yüzde yüzünün hizmetkarıyız. Belli bir kesimin değil ama bizim bu hizmet anlayışımızı farklı değerlendirenler de olabilir. Biz onlara da saygı duyarız ama şunu onların da kabul etmesi gerekir ki bizlere karşı gösterilen farklı yaklaşımlar varsa bunlara karşı da cevapsız kalamayız, onların da cevabını vermek durumundayız.

Zira bize de inanan, güvenen bir kitle var. O kitle o sessiz yığınlar olarak yıllar yılı bekledi. Şimdi onların diline tercüman olacak siyasetçiler olarak bizi buraya gönderdi. Öyleyse onların diline tercüman olmak da bizim görevimizdir. Biz bu görevi yerine getiriyoruz.”