Bir yetime kardeş olmak ister misiniz?

Pakistan depreminde anne babasını kaybeden çocukların aile özlemini bir nebze olsun gidermek için işe koyulan İHH İnsani Yardım Vakfı herkese "Bir yetime kardeş olmak ister misin?" diye sesleniyor.

Fırat Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Pakistan İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Şehzad Vasem, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve projeye destek veren Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül katıldı. Pakistan hükümetinin İHH’nın çalışmalarına sanki bir Pakistan sivil toplum kuruluşu gibi baktığını belirten Bakan Vasem, Türkiye’den gelen 87 milyon dolar için teşekkürlerini iletti.

ONLARA AİLE OLUN

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise yaptığı konuşmada herkesi Pakistan’da kalan yetimlere sahip çıkmaya davet etti. Bölgede bir yetimhane kurduklarını belirten Yıldırım, tüm duyarlı vatandaşları bir yetime aile olmaya çağırdı. Beykoz Belediyesi ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın katkılarıyla Pakistanlı yetimlere ulaşacak yardımların yüzlerce çocuğu sevindirmesi hedefleniyor.

HALİME’DEN TEŞEKKÜR

Halime Bibi (10), depremde annesini kaybetti. Babası ise hâlâ hastanede ölümle pençeleşiyor. Depremin yetim bıraktığı Halime , bu felaketten sonra tanıdığı Türk insanına karşı büyük bir sevgi besliyor. Deprem sırasında okulun duvarı altında kalan Halime’yi göçük altından İHH’nın bölgede işbirliği yaptığı Hubeyb sivil toplum gönüllüleri kurtardı. Hayata yeniden bağlanan Halime şimdi, İHH’nın çalıştırdığı yetimhaneye yaşıyor. Beraberinde yine depremde yetim kalan Hamit Muhammed’le birlikte İstanbul’a gelen Bibi, Türk insanına olan minnettarlığı “Türkiye’de kalmak ve öğretmen olup kardeş gördüğüm insanlara hizmet vermek isyorum” diyerek aktardı.