‘Bireysel yanlışlıklar her yerde olabilir’

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yargıya müdahale etmekle suçlanmasıyla ilgili olarak, "Bireysel yanlışlıklar her yerde olabilir.

Türkiye-AB Troykası Toplantısı’na katılmak üzere Avusturya’ya hareketinden önce Esenboğa Havaalanı’nda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Abdullah Gül, Orgeneral Büyükanıt’ın yargıya müdahale etmekle suçlanmasıyla ilgili bir soru üzerine, bu konudaki gerekli değerlendirmeyi Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek’in yaptığını, ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bugün görüşlerini dile getirdiğini söyledi.

Kendisinin Terörle Mücadele Koordinasyon Kurulu Başkanı olarak bazı değerlendirmelerde bulunacağını ifade eden Gül şunları söyledi: “Terörle amansız bir mücadele içinde bulunduğumuz böyle bir ortamda bütün güvenlik güçlerimizi, emniyet teşkilatımızı, en küçük rütbelisinden en yüksek rütbelisine kadar hepsini korumak hepimizin görevidir. Dolayısıyla terörle mücadelede bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Ve sonuna kadar güvenlik güçlerimizin, askerlerimizin yanında olacağız. Bireysel yanlışlıklar her yerde olabilir. Böyle bir şey olursa zaten hukuk çerçevesinde değerlendirilir.”