Bismil’in ilk ve tek plazası açıldı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinin ilk ve tek plazası açıldı. Açılışa Bismil Belediye Başkanı Şükran Aydın, Bismil Emniyet Müdürü Mahmut Arslan, Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Kudbettin Arzu ve bir çok davetli katıldı.

Koç kardeşlere Bismil’imize böyle güzel bir tesis kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz ve yeni iş yerlerinin açılmasını ve bol kazanç sağlamalarını temenni ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Aydın ise, konuşmasında “Gerçekten Bismil’imizde böyle bir alış veriş merkezinin açılması çok güzel. Herkes kendi memleketinde yatırım yapmalı. Burda herkesin bildiği gibi Bismil’in zenginleri çok. Yatırımlarını alıp batıya doğru götürüyorlar, bu bize göre yanlış. Herkesin geri dönüş yapıp kendi memleketinde yatırım yapmasını istiyoruz. Ben emeği geçen herkesi kutluyorum.” diye konuştu.

Plaza sahibi Faruk Koç ise, “Biz bu bölgeden kazandığımızı bu bölgeye yatırım yapıyoruz. Bizim Diyarbakır’da bir taşımız bile yok. Herşeyimizi Bismil’e yapıyoruz. Bütün arkadaşlarımı da böyle yapmaya davet ediyorum. Herkes kendi toprağına yatırım yaparsa, kendi halkına hizmet ederse umuyorum ki herşey daha farklı olur.” dedi.