Bitlis’te kadınlar sporla tanışacak

Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hayata geçirilecek olan "Haydi hanımlar spora" projesiyle Bitlis'teki ev hanımlarının ve çalışan kadınların sporla tanıştırılması amaçlanıyor.

Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hayata geçirilecek olan “Haydi hanımlar spora” projesiyle Bitlis’teki ev hanımlarının ve çalışan kadınların sporla tanıştırılması amaçlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, Bitlis Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptıkları “Haydi hanımlar spora” projesi kapsamında Bitlis ve Tatvan’daki toplum merkezleri, spor salonlarında ev hanımları ve çalışan kadınlara yönelik uzman hocalar eşliğinde spor faaliyetleri verileceğini söyledi.

Projenin 1 Aralık itibariyle hayata geçirileceğini ifade eden Güven, “Projemizin en büyük amacı ev hanımları ve çalışan kadınlarında spor salonları ve gençlik merkezilerimize giderek sporla tanışmalarını sağlamaktır.” diyerek, şunları söyledi:

“Bundan faydalanmak isteyen bayanlar bize ya da spor salonlarımıza başvurabilirler. Projeden yararlanmak isteyen annelerimize ve kadınlarımıza uzman spor hocalarımız tarafından doğru şekilde spor yapmaları sağlanacak. Ve bu şekilde kadınlarımızın da spordan uzak kalmasının önüne geçmiş olacağız. Biz buradan tüm kadınların bu önemli faaliyetten yararlanmaya davet ediyoruz.”