‘Biz kendimizi devletimizin üzerinde görmüyoruz’

KOCAELI - Gölcük GEOSTIM Arama Kurtarma tim komutani Necmi Kocaman, Pakistan depremi sonrasinda AKUT Baskani Nasuh Mahruki'nin bir gazetedeki yazisini büyük talihsizlik olarak gördüklerini ve konuyu üzüntü ile takip ettiklerini söyledi.

Amaç ve hedefleri ayni yerde birlesen herkesle ayni seviyedeyiz” dedi.

Nasuh Mahruki’nin yazisinda kendilerini küçük düsüren ifadeler kullandigini belirten Kocaman, “Kimsenin kimseyi küçük görmeye, kendileri disindakileri basit görmeye hakki yoktur. Kimse bu onurlu ve serefli isi anasinin karninda ögrenmedi. Afetler sonrasinda çalisan, ibret alan ders çikaran insanlardan olusan ekiplerin çogalmasi, Gölcük GESOTIM ekibimizi aksine memnun etmektedir. 17 Agustos 1999 depreminen önce dagcilik çalismasi yapanlar, depremde yaptiklari çalismalardan dolayi kendilerine her zaman tesekkür ettigimiz ve onlardan aldigimiz cesaretle yola çiktigimiz AKUT bugün ortaya çikip da kendilerini yüceltmesin” dedi.

Kocaman, meydana gelen afetlerde birlikte çalistiklari ekiplerle dostluklarini gelistirdiklerini, onlarla kaynasma içerisinde olduklarini, onlari hiçbir zaman hor ve küçük görmediklerini belirtti. Kocaman ayrica “Malzeme ve teçhizatlarimizla ve insan gücümüzle artik ortadayiz. Gölcük 17 Agustos depreminin tozlari fay hatlarindan GESOTIM Arama Kurtarma ve KYÖD ekibi çikti” dedi. Basbakanlik Acil Durum Yönetimi Sivil Savunma ve Kizilay ile gurur duyduklarini belirten Kocaman, AKUT ile de gurur duyduklarinin altini çizdi