Bize de bu yakisir

ISTANBUL - Fenerbahçeli yöneticiler, Milan'i çiçeklerle karsiladi, havalimaninda Italyanca, "Istanbul cennetine hosgeldiniz" pankarti açildi. Türkiye'ye yakisan dostluk gösterisi bugün de devam edecek. Taraftarlar maç öncesi sahaya binlerce gül atacaK.

Fenerbahçeli yöneticiler bu aksam oynanacak Sampiyonlar Ligi maçi için Istanbul’a gelen Milan kafilesini havalimaninda çiçeklerle karsiladi. Sari – lacivertli kulübün yönetim kurulu üyeleri Mahmut Uslu ve Ali Yildirim ile Dis Iliskiler Sorumlusu Turgut Acar, Italyan ekibi idarecileri, teknik heyeti ve futbolcularina çiçek verirken dostluk görüntüleri sahnelendi.

Personel günah çikardi!
Isviçre Milli Takimi’ni, “Cehenneme hosgeldiniz” pankartiyla karsilayan havaalani personeli ise Italyanca, “Benvenuto Al Paradise D’Istanbul” (Istanbul cennetine hosgeldiniz) yazili pankart açti. Son derece sicak bir ortamda geçen karsilama sonrasi açiklama yapan Mahmut Uslu, Milan Kulübü yetkililerinin kendilerini Italya’da çok iyi karsiladigini belirterek, “Biz de ayni davranista bulunduk. Elimizden geldigince tüm misafirperverligimizi gösteriyoruz” ifadesini kullandi.

Çiragan’a yerlestiler
Milan Teknik Direktörü Carlo Ancelotti’nin yani sira bazi futbolculara da çiçek verilirken, bir grup Fenerbahçe taraftari sari – lacivertli takim lehine tezahüratta bulundu. Bu arada Milan’in gelisi sirasinda emniyet güçlerinin havalimaninda genis güvenlik tedbirleri almasi dikkat çekti. Italyan ekibi daha sonra kafile otobüsüne binerek kamp yaptiklari Çiragan Kempinski Oteli’ne yerlesti.

Tesekkürler Türkiye

Fenerbahçeli yöneticiler, olayli Isviçre maçi sonrasi Türkiye’nin Avrupa’da zedelenen imajini tamir etme adina havalimanina adeta çikarma yapti. Sari – lacivertliler, ünlü Italyan ekibini çiçeklerle karsilarken, Milliyet’in dün, “Devrim zamani” basligiyla mansetten yaptigi Fair – Play ve dostluk daveti hedefini buldu.

‘Berlusconi Fener dostu’

Milan Kulübü Baskan Yardimcisi Adriano Galliani havalimaninda dostluk mesajlari verdi. Italyan ekibi kafilesiyle birlikte Istanbul’a gelen Galliani, Milan Onursal Baskani ve Italya Basbakani Silvio Berlusconi’nin, Türkiye ve Fenerbahçe dostu oldugunu belirterek, “Iyi bir maç olacak” dedi. Bilindigi gibi Fenerbahçe taraftari olan Basbakan Recep Tayyip Erdogan ile Silvio Berlusconi arasinda siki bir dostluk bulunuyor.