BJK’lı Sivok ‘ayva’yı yemiş!

Beşiktaş’ta, mide spazmı nedeniyle oyundan alınan Sivok’un rahatsızlığının nedeni ortaya çıktı.

Beşiktaş’ta, mide spazmı nedeniyle oyundan alınan Sivok’un rahatsızlığının, “Yıkanmamış ayva”yı yemesinden kaynaklandığı ortaya çıktı. Çek oyuncunun çıkışı, Kartal’ın savunmasının da çöküşüne neden oldu

Beşiktaş’ın Kasımpaşa karşısında iki puan kaybetmesindeki neden ortaya çıktı, fatura “ayva”ya kesildi. Karşılaşmanın ikinci yarısında midesi bulanan ve başı dönen Sivok’un, 59. dakikada oyundan çıkmasının nedeninin yıkanmamış ayva olduğu bildirildi.

Sivok’un, Kasımpaşaspor maçından birkaç gün önce yediği ayvadan dolayı zehirlendiği ve kendine bir türlü gelemediği vurgulandı. Şiddetli mide ağrısı, bulantı ve baş dönmesi nedeniyle hafta içinde idmanı yarıda bırakan siyah-beyazlı oyuncuya maçtan önce serum ile birlikte ilaç verildiği öğrenildi. Çek oyuncu, ilaç tedavisinin ardından kendisini iyi hissetiğini söylemesi üzerine Teknik Direktör Mustafa Denizli tarafından son anda ilk on bire alındı.

İkinci yarıda midesi ağrıyan, bulantı ve baş dönmesi geçiren Sivok, bu nedenle apar topar oyundan çıkarıldı. Siyah-beyazlı futbolcunun çıkmasıyla defans kurgusunda değişiklik yaşayan Beşiktaş, kalesinde peş peşe gollük pozisyonlar yaşadı.

Öte yandan sol arka adalesinde gerilme olan Bobo’nun ise ciddi bir sağlık problemi olmadığı, bu oyuncunun dinlendirileceği bildirildi.

Milliyet