Blair eğitim sistemindeki değişiklikleri savundu

İngiltere Başbakanı Tony Blair, eğitim sisteminde yapmayı planladığı değişiklikleri savunarak okullara daha fazla serbestiyet tanınması gerektiğini kaydetti.

Uzun zaman tartışma konusu olan ve partisi tarafından da eğitim sisteminde yapmayı planladığı değişiklikler nedeniyle eleştirilen Tony Blair, BBC kanalına yaptığı konuşmada eğitim sistemi üzerinde hazırlanan tasarıyı savundu. Tartışmalı eğitim sisteminin İngiltere için gerekli olduğunun altını çizen Blair, “İngiltere’de okullardaki eğitim sistemi yeterli değil.” diye konuştu. Blair, hükümetin yeni tasarı ile ilgili çekinceleri olan İşçi Partisi’nden yaklaşık 90 milletvekiline tasarıyı kabul etmeleri için yeni teklifler götürceklerini belirtti.
Blair’in eğitim sisteminde yapmayı planladığı değişikliklerde, yerel okullara eğitim kalitesini artırmak için daha fazla özgürlük tanıyor. Bu şekilde okullardaki eğitim sisteminin kalitesini artırma görüşünde olan Blair kabinesi, aksi takdirde ailelerin çocuklarını okullara gönderemez hale geleceği görüşünde.