Bobo; ‘Beşiktaş’ta kalıcı olmak istiyorum’

Beşiktaş'ın yeni transferi Devıson Rogerıo Da Silva, Siyah-beyazlı takımda kalıcı olmak istediğini söyledi.

Siyah-beyazlı takımla birlikte sezon sonunda ligi en iyi yerde tamamlamak istediğini kaydeden Bobo, Beşiktaş’ı tercih etmesini de şöyle açıkladı: “Türkiye ve Beşiktaş benim için çok önemli çünkü Güney Kore’ye göre burası daha göz önünde. Türkiye, Avrupa’nın bir parçası konumunda. Türkiye Ligi’nde başarılı olmak istiyorum. Buradaki başarılarım her taraftan görünür”

Futbolculuk yaşamı boyunca Adriano’yu kendine ideol olarak benimsediğini kaydeden Bobo, “Futbolcuların birbirlerine benzemesi oldukça zordur. Ancak ben de birgün onun gibi olmak istiyorum” diye konuştu.

Ceza sahası içinde gol arayan bir futbolcu olarak kendini tarif eden Bobo, “Daha çok serbest oynamayı tercih eden bir futbolcuyum. Böyle başarılı olacağıma inanıyorum. Agresif bir insan değilimdir bazı faullere tepki göstermem normal” diye konuştu.

-“TİGANA İLE BİR DEFA KONUŞTUM”

Türkiye’ye geldikten sonra ilk çıktığı idmanda sadece takım arkadaşlarıyla selamlaştığını kaydeden Bobo, “Takım içindeki arkadaşlık çok iyi. Burada 3-4 hafta içinde uyum sağlayacağımı düşünüyorum. Takım içinde Kleberson’un olması benim için bir avantaj. Bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Kleberson’un burada olması benim için avantaj” diye konuştu.

Takımdan devre arasında ayrılan Ailton ile ilgili bir soruya Bobo, “Brezilya’da böyle bir şey duymadım. Onun bu takımdan gittiğini buraya gelince öğrendim” diye konuştu.