Bodrum’da küçük yelkenciler sertifika aldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Belediye Bodrumspor Yelken Kulübü yaz dönemi kursları sona erdi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Belediye Bodrumspor Yelken Kulübü yaz dönemi kursları sona erdi. Kurslara katılan 80 küçük sporcuya sertifikaları törenle verildi. Törene Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Gözütok ve Muharrem Buğra Çetin, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bodrumspor Yelken Şubesi Sorumlusu Çetin, burada yaptığı açıklamada kurslara katılan öğrencilerin çok başarılı olduğunu belirterek, “Kulübümüz sporcuları, disiplinleri ve çalışma şevkleriyle bizleri mutlu ediyor. Özellikle son günlerde başarılı dereceler alan Zeynep Uyanık, Makedonya’da düzenlenen Balkan şampiyonasında yer alıyor. Anıl Çetin, Milli Olimpiyat Komitesi’yle birlikte Arjantin’de. 2020 olimpiyatlarının belirlenmesi için düzenlenecek törende oy kullanacak. Mert Önder ise geçen hafta Urla’da 2000 doğumlularda şampiyon oldu.” dedi.

Bodrumspor Başkanı Karakaya da yelken sporcularının kendilerini çok gururlandırdığının altını çizerek, “Sporcularımızı ve bu kurslara katılan minik öğrencilerimizi kutluyorum. Velilerimizi de ayrıca çocuklarını, hızlı karar alma ve mücadele etme ruhunu aşılayan yelken sporuna yönlendirdikleri için tebrik ediyorum. Bu başarıların altında, bir ekip çalışması yatıyor. Başta hocalarımız, öğrencilerimiz, yönetim kurulumuz olmak üzere bizlere bu imkanları sağlayan ve bizleri motive eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.