Boğazındaki bıçak parçasıyla 4 saat hastane kapısında bekletildi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'nde, boğazında bıçak parçasıyla 4 saat boyunca ameliyata alınmayı bekleyen yaralının yakınları hastane görevlilerine isyan etti.

Edinilen bilgiye göre, Yüksel Engin isimli bir esnaf Gaziosmanpaşa Taşoluk Beldesi’nde gece saat 22:00 sıralarında, alışveriş sırasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle Yılmaz Gürsoy isimli bir müşterisi tarafından çene altından bıçakla yaralandı.

Boğazında, kırılan bıçağın parçası kalan yaralıya ilk müdahale Özel Arnavutköy Hastanesi’nde yapıldı. Hastanede yeterli donanım olmaması nedeniyle Engin, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevkedildi, ancak hayati tehlikesi bulunan yaralı 4 saat boyunca ameliyata alınmadı.

Uzun süren beklemenin ardından hastane yetkilileri, ölümle boğuşan yaralıyı film çekilmesi için özel bir muayenehaneye gönderdi. Yetkililerin daha sonra hastanede yer olmadığı gerekçesiyle sadece ameliyatın yapılabileceğini söylemesi üzerine yaralı yakınları çileden çıktı.

Yüksel Engin’in ağabeyi Yılmaz Engin, saatlerce kendilerini beklettiklerini söyleyerek, “Arnavutköy Hastanesi’nde ameliyat edilemediği için buraya sevkedildi. Boğazında bıçakla saatlerce beklettiler bizi. Daha sonra ise özel muayenehaneye gönderip, film çektirdiler. O filmi çektirmek için 220 YTL ödedim. Şimdi ise ‘ameliyat ederiz ancak burada yatacak yer yok’ diyorlar. Burası büyük bir hastane; ölümle boğuşan bir hasta varken neden böyle yaptıklarını anlayamadım.” diye isyan etti.

Yaralının yakınları, kendilerini içeri almak istemeyen güvenlik görevlileri ile de tartıştı. Hastaneden konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken, durumu yetkililerden öğrenmek isteyen basın mensuplarının içeri girmesine de izin verilmedi.

Öte yandan, Acil Servis kapısına etten duvar ören güvenlik görevlilerinin ilginç önlemi dikkat çekti.