Bolu Dağı Tüneli eziyet oldu

Kar yağışının yoğun bir şekilde devam ettiği Bolu Dağı'nda ulaşım tünel ve devlet yolunda güçlükle sağlanıyor.

Sabah saatlerinden bu yana etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle tünelde zaman zaman araç geçişine izin verilmiyor. Kar yağışının devam ettiği güzergah üzerinde zincirsiz seyreden TIR’ların kayması sonucu tünel geçişi ve Bolu Dağı yolu kapanıyor.

Kar yağışı nedeniyle tünelin giriş kısmı olan Kaynaşlı yol ayırımında TIR’lar ilçe merkezi ve Bolu Dağı’na yönlendiriliyor. Ancak burada da ulaşımı durma noktasına getiren uzun araçlar Kaynaşlı gişelerinden sonra tekrar bekletiliyor.

Zincirlerini takan araçların geçişine izin verilirken, diğer araçlar ilçede bekletiliyor. Bu arada yoğun kar yağışı nedeniyle geçtiğimiz hafta hizmete açılan Bolu Dağı Tüneli’nde ulaşım güçlükle sağlanıyor. Zincirsiz yollarına devam eden TIR’lar viyadükler üzerinde terk edilmiş halde duruyor.Tüm uyarılara rağmen zincirsiz yola çıkan uzun araçlardan biri tünele yakın yerde yolda kaldı. Ulaşımın aksamaması için yolda kalan TIR’ı karayollarına ait bir iş makinası tünelin girişine kadar çekti.

Benzeri durum Bolu Dağı devlet yolunda da devam ediyor. Yolda kalan araçlar nedeniyle dağ geçişinde ulaşım tek şeritten veriliyor.