Bolu Dagin’da Kaza ‘1 ölü 5 yarali’

BOLU - Bolu Dagi'nda zincirleme olarak meydana gelen trafik kazasinda 3 araç birbirine girdi,1 kisi hayatini kaybetti, biri agir olmak üzere 5 kisi ise yaralandi.

Duran TIR’i görmesine ragmen duramayan Adil Çelik yönetimindeki 33 E 2263 plakali TIR duran TIR’A arkadan çarpti. Çarpmanin etkisi ile TIR’da sikisan Adil Çelik olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldirilirken yolda hayatini kaybetti. Daha sonra yine arkadan kazayi fark edemeyen ve kimligi belirlenemeyen otomobil sürücüsü yolunda yagisli olmasi nedeniyle duramayarak TIR’a arkadan vurdu. Kazada otomobil sürücüsü agir yaralandi. Otomobilde yolcu olarak bulunan 4 kisi ise çesitli yerlerinden hafif sekilde yaralanarak Bolu Izzet Baysal Hastanesine kaldirildi.

Kaza sonrasi trafigin kapali olmasi nedeniyle ambulans olay yerine güçlükle ulasti. Bu sirada hayatini kaybeden TIR sürücüsü olay yerinde 20 dakika yerde ambulansi bekledi. Vatandaslar bu süre zarfindan yerde yatan yaraliyi teselli etmeye çalisti

Bolu Dagi’nda kazanin da etkisiyle yaklasik 5 kilometre araç kuyrugu olustu. Olayla ilgili sorusturma sürürken yolun trafige açilmasina çalisiliyor.