Bolu’da 6 araç birbirine girdi 2 ölü 3 yarali

BOLU - Bolu'nun Gerede ilçesinde meydana gelen ve 6 aracin karistigi zincirleme kazada 2 kisi öldü biri agir olmak üzere 3 kisi de yaralandi.

Dereye uçan TIR’in dorsesinin bir bölümü yolun bir seridini ulasima kapatti. Yogun sis nedeni ile yolu kapatan TIR’in dorsesini son anda gören Barol Seker yönetiminde ki 06 PLY 33 plakali motor yagi yüklü kamyon dorseye çarpmamak için serit degistirince direksiyon hakimiyetini kaybedip önce köprü korkuluklarina çarpti daha sonra da 6 metrelik dereye uçtu.

Kazayi gören ve asiri hiz yaptigi belirtilen 06 KPT 62 plakali aracin sürücüsü Özkan Özcan kaza yapan araçlara çarpmamak için serit degistirmesi sonucu daha önce dereye uçan kamyonun üzerine 6 metre yüksekten düserek kazaya karisti. 06 LC 197 plakali kamyonun sürücüsü de kaza yapan araçlari görerek durdu. Duran komyona arkadan çarpan Mustafa Karatop yönetimindeki 21 ED 369 plakali kamyon zincirleme kazaya karisan son araç oldu.

Kazada otomobilde bulunan ayni aileden Ali Özcan (50) ve Furkan Özcan (3) olay yeride hayatini kaybetti. Kazada Özkan Özcan, Hatice Özcan, ve Serkan Özcan yaralanarak Gerede Devlet Hastanesi’ne kaldirildi. Yaralilardan Hatice Özcan’in durumunun agir oldugu ögrenildi. Kazanin meydana geldigi bölgenin yüksek bir rakima sahip olmasi ve sürekli olusan yogun sis nedeni ile gizli buzlanma olusmasinin kazaya sebebiyet verdigi belirtiliyor.