Bolu’da köprülü kavsak açiliyor

BOLU - Bolu'da temeli 10 Haziran'da atilan ve Kalici Konutlar ile sehir merkezini birbirine baglayacak Köprülü Kavsak Projesi'nde sona yaklasiliyor.

Izzet Baysal Devlet Hastanesi ile Borazanlar Mahallesi’ni birlestirecek olan köprülü kavsagin, D-100 trafigini tasiyacak üst kismi önümüzde ki birkaç gün içerisinde hizmete açilacak. Çalismalarin süratle devam ettigini belirten Bolu Belediye Baskani Alaaddin Yilmaz, “Köprünün ayaklari bitmis durumda, önümüzdeki günlerde kullanima açilacak. Yapimindan önce baslayan bazi problemler vardi. Bunda belediyenin, Karayollari’nin ve ihaleyi alan müteahhit firmanin payi var. Bunlar yavas yavas çözülme asamasina geldi. Ihale edildiginde istimlakla ilgili eksiklikler yapilmis, onlari da çözmek istiyoruz. Su an çalismalar normal hizda devam ediyor. Köprülü Kavsak’in üst trafik yolu birkaç güne kadar hizmete açilacak. Alt yapi çalismalari da devam ediyor.” dedi.

Su anda ikinci bir kavsak projesi üzerinde çalismalar yaptiklarini belirten Alaaddin Yilmaz, bu konuyla ilgili olarak Karayollari Genel Müdürlügü ile görüsmelerin sürdügünü söyleoi. Yilmaz, “Su anda ikinci bir proje hazirligindayiz. Bu da ilimizde en çok kazalarin yasandigi Cici Taksi Kavsagi. Bu kavsak sayesinde insallah Bolu, önümüzdeki dönem içinde kaza oranini sifira indirecek. Cici Taksi Kavsagi çalismasinda da maliyetin en az yüzde 30’unu biz karsilayacagiz. Bunlar Bolu’da ilk yapilan seyler” diye konustu.