Bölükbaşı’ndan Erdoğan’a çok ağır eleştiri

Bölükbaşı: "Başbakan, gemi sahibi çocukların babası olma başarısını bu kadar kısa sürede göstermiştir''

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, ”Kayıkçı bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Başbakan, gemi sahibi çocukların babası olma başarısını bu kadar kısa sürede göstermiştir” dedi.

Bölükbaşı, Eskişehir’de Taşbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen, ”Çözülen Ülke Türkiye” konulu konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her dönemde yolsuzlukların yaşandığı bir ülke olduğunu öne sürerek, ”Hiçbir dönemde AKP döneminde olduğu kadar yolsuzluklar kurumsallaşmamış ve yaygınlaşmamıştır” diye konuştu.

AK Parti’nin, garip gureba, fakir fukara edebiyatı ve ucuz din duyguları istismarıyla iktidara geldiğini savunan Bölükbaşı, şöyle konuştu:

”Kul ve yetim hakkına el uzattılar. Siyasi tarihimizde görülmemiş bir soygun ve vurgun düzeni kurmuşlardır. Sayın Başbakan 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur. Başbakan, kendi anlatımlarına göre, okul çağlarında harçlığını çıkarmak için su ve limon satan, çocuklarını okutabilmek için arkadaşlarından burs alan bir siyasetçiydi. Peki nasıl olmuştur da aradan geçen bu kısa dönemde Başbakan çok büyük meblağlara ulaşan bir servete sahip olmuştur. Arkadaşlarından aldığı bursla yurt dışında okuttuğu çocukları Türkiye’ye döndükten sonra altın, pırlanta, mücevher ve gemicilik alanlarında çok önemli başarıların sahibi olmuşlardır. Harçlığını su ve limon satarak kazanan Başbakan, nasıl oldu da kısa zamanda çok büyük bir servetin sahibi oldu?”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bölükbaşı, siyasilerin servetlerinin kaynağını inandırıcı bir şekilde açıklaması gerektiğini belirterek, ”Kayıkçı bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Başbakan, gemi sahibi çocukların babası olma başarısını bu kadar kısa sürede göstermiştir. Bağımsız Türk yargısı bunu ortaya çıkaracaktır” dedi.