Boluspor maçının sonunda çıkan olaylar masaya yatırıldı

Bank Asya 1. Lig'inde Boluspor ile Çaykur Rizespor arasında oynanan karşılaşma sonunda çıkan olaylar masaya yatırıldı.

Bank Asya 1. Lig’inde Boluspor ile Çaykur Rizespor arasında oynanan karşılaşma sonunda çıkan olaylar masaya yatırıldı. Konuyla ilgili olarak, Bolu Valiliği’nde toplantı düzenlendi. Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonuyla Vali İbrahim Özçimen başkanlığında düzenlenen toplantıya, AK Parti Bolu milletvekili Fatih Metin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Boluspor Kulübü Başkanı Emin Semercioğlu, Boluspor Kulübü Eski Başkanı Necip Çarıkçı, partilerin milletvekili adayları, siyasi partilerin temsilcileri ile Boluspor taraftar derneklerinin başkanları katıldı.
Vali İbrahim Özçimen, Boluspor’un kaybettiği puanlar nedeniyle paniğe hiç gerek olmadığını söyledi. Özçimen, “Kaybedilen şeyler, panik sebebiyle kaydediliyor. Kaybedilmiş bir şey yoktur. Kader kaç defa bize Süper Lig’e çıkma şansı veriyor. Artık burada akıllı davranmak, konsantrasyonu maçın sonuna kadar yaymak, birlik beraberlik içerisinde herkes birbirine saygılı olarak, bir takım içerisinde bu işi başarmak zorundayız.” dedi.
Özçimen, takımın birlikte hareket ederek, hataları telafi etmek olduğunu belirterek, “Takım böyle olacak. Biz şimdi hatayı başkandan ararsak, başkan teknik direktörden, teknik direktör futbolcuda ararsa bunun sonu gelmez.”diye konuştu. Özçimen, Boluspor taraftarının takıma ihanet etmeyeceğinin altını çizerek, şöyle konuştu: “Küfür takıma ihanettir. Ben bizim sahalarımızda bunu görmek istemiyorum. Ya bundan dolayı bizim sahamız kapanırsa, en çok kim üzülür? Siz üzülürsünüz. Benim aklım almıyor.”
AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin de Boluspor taraftarlarının örnek bir taraftar olduğuna vurgu yaptı. Metin, bu tür olayların bundan sonra yaşanmaması için istişarelerin yapılması gerektiğinin altını çizdi. Metin, birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da Bolu’nun ‘kötü’ olarak Türkiye’ye lanse edilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti. ‘Futbol terörizmi’yle Bolu’nun uyuşmasının mümkün olmadığını dile getiren Yılmaz, “Bu sadece sporlarla ilgili değil, Bolu ilinin imajının bozulmaması için Bolu’dan ekmek yiyenlerin dikkat etmesi gerekiyor.”ifadelerini kullandı.
Boluspor Kulübü Başkanı Emin Semercioğlu ise maç sonu çıkan olayların ulusal basına yansımasını eleştirdi. Semercioğlu, “Ben bu haberlerin kaynağını merak ediyorum.” diye sordu.

EMNİYET MÜDÜRÜ: BU TÜR YANLIŞLAR BİR DAHA OLMAMALI
Bolu İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır da çıkan olaylarda hem kendilerinin hem bazı taraftarların kusuru olduğunu söyledi. Herkesin kendi muhasebesini yapacağını kaydeden Bayındır, şöyle devam etti: “Bu tip yanlışların bir daha meydana gelmemesini sağlamalıyız. Boluspor’un Bank Asya 1. Lig’de son 4 maçı kaldı. Kalan maçlarda sonuç ne olursa olsun, 90 dakika bitene kadar hep birlikte kenetlenip Boluspor’un arkasında olmalıyız. İnsanlar yanlış yapabilir, bu yanlışları kurumlara mal etmemek lazım, bu yanlışlıkları küslükleri devam ettirmemek lazım.”
Bayındır, olaylarda bir basın mensubunun polis memuruna küfür etmesinin ağırlarına gittiğini belirterek, “En azından o arkadaşın bugüne kadar gelip özür dilemesini beklerdik. Kimsenin kimseye vurma hakkı olmadığı gibi, kimsenin kimseye de küfür etme hakkı yoktur.” dedi. Bayırdır, Boluspor’un Süper Lig’e çıkması için herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğinin altını çizdi. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Aydın, maç sonunda çıkan olayların Bolu taraftarına yakışmadığını belirterek, “Burada her iki tarafında haksız yönleri vardı.” dedi. Boluspor taraftar derneklerinin başkanları da çıkan olaylardan dolayı üzüntü duyduklarını dile getirdi.