Bombay’dan Bryan Adams geçti

Dünyanın en çok sevilen pop sanatçılarından olan Bryan Adams cumartesi gecesi Hindistan'ın Bombay kentinde hayranları ile buluştu.

Son albümünden de parçalar seslendiren sanatçı ayrıca sevilen eski şarkılarını da hayranları ile beraber söyledi. “Room service”, “18 till I die”, “The best of me” ve “Let’s make a night” bunlardan sadece bir kaçı idi. Sanatçı en uzun süre listelerde kalma rekorunu kıran “Everything I do, I do it for you” parçasını anons ettiğinde ise kalabalık iyice kendinden geçti. Konseri bitirip hayranları ile vedalaşan Bryan Adams, hayranlarının “We won’t go – Biz gitmiyoruz” tezahüratları üzerine tekrar sahneye çıktı. “Gitmiyor musunuz? Bunu siz istediniz.” diyerek “Cloud number 9” ve birkaç şarkısını daha söyleyip konserine son verdi.

Konserden bir gün önce basın toplantısında Bryan Adams’a bu kadar çok sevilmesinin sebebi soruldu. Sanatçı ise “Şarkılarımın hepsi sadece birer şiir ve çoğunu günlük hayattan esinlenerek yazdım. Ben şarkılarımı basit tutmaya çalışıyorum, galiba hala buralarda olmamın sebebi bu..” şeklinde cevap verdi. Daha sonra “Aslında şarkı yazmak zor değil, zor olan, iyi şarkı yazabilmek.” dedi.

Sanat hayatına 18 yaşında imzaladığı 1 dolarlık kontratla başlayan Bryan Adams’ın albümleri bugün toplamda 55 milyondan fazla satmış durumda. Sanatçı, bunun yanında 10 kere de Grammy Ödülünü kazandı.

Bryan Adams, basın toplantısında Hintli sanatçılarla çalışmak istediğini de söyleyerek “Şu ana kadar kimse bir teklif getirmedi, ben de nasıl yaklaşmam gerektiğini bilemiyorum, bana birilerini önerebilecek var mı?”dedi.

Bryan Adams, Hindistan&Körfez Turu 2006 kapsamında geldiği Bombay’dan sonra Bangalore’da da bir konser verecek.