‘Bombayı bir terör örgütünün koyduğu tahmin ediliyor’

İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelerek yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Patlamanın saat 17.55 meydana geldiğini söyleyen Güler, bombayı bir terör örgütünün koyduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Güler, Kocamustafapaşa’daki otobüs duraklarında bir çöp konteynerine yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu bazı vatandaşlarımız yaralandı. Hastaneye kaldırılan 50 yaşlarında bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda bu hastanede 3’ü ağır 8 yaralı var. Durumu ağır olanlar ameliyata alındı. 5 yaralı civardaki özel polikliniğe kaldırıldı.” diye konuştu.

Vali Güler, “Bir terör örgütünün yaptığı tahmin ediliyor. Olay yeri inceleme ekipleri gerekli incelemeyi yapıyor. Bugün de yapmış olduğum toplantıda da belirtmiştim; bu tür arayışlarla bir yere varmak mümkün değildir. Masum insanlara yönelmiş hain, alçak bir saldırıdır. Ülkenin değişik yerlerindeki yaşanan olumsuzlukların İstanbul’da yaratacağı hassasiyeti de değerlendirdik. Vatandaşlarımızın her türlü can ve mal güvenliğinin alınmış olduğunun altını çizerek tekrar söylüyorum ve nefretle kınıyorum bu saldırıyı.” dedi.