Borçları için kendine kaçırılma süsü vermiş

Balıkesir’in Havran ilçesinde, süt üreticilerine dağıtılmak üzere aldığı parayla çalıştığı mandıradan ayrılan genç, elleri bağlı şekilde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, önceki gece saat 18.30 sıralarında Havran girişinde bulunan bir benzin istasyonundan jandarmaya ihbar yapıldı. Verilen adrese giden jandarma ekipleri, esrarengiz şekilde ortadan kaybolan ve bir gün önce arabası terk edilmiş olarak bulunan genci benzinlikte elleri bağlı şekilde buldu. Jandarma karakoluna götürülen Süleyman Ç. (19) alınan ilk ifadesinde, kendisinin uyutulduğunu ve ne olduğunu hatırlamadığını, daha sonra elleri bağlanarak bir zeytinliğe atıldığını, civarda gördüğü benzin istasyonuna yürüyerek gidip yardım istediğini söyledi.

Soruşturma derinleştirilince ifadesini değiştiren genç, çevresine borcu olduğunu ve kimseden para isteyemediğini, dayısının işyerinden aldığı 8 bin 500 YTL’nin 3 bin YTL’sini borçlarını ödeyebilmek için aldığını ve parayı da dağlık bir alana gömdüğünü, kendisine de bu şekilde kaçırılma süsü verdiğini itiraf etti.

Jandarma ekipleri, 3 bin YTL’yi gömülü olduğu yerden çıkardı. Süleyman Ç., ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.