Borçlu kiracı ev sahibini öldürdü

Pendik'te, oturduğu kiralık evden taşınmak isteyen İbrahim Yılmaz isimli kiracı, kira ve su faturası borcunu isteyen ev sahibi Rasim ve ağabeyi Bekir Güzel'i av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde kira ve su borcu yüzünden çıkan kavga sonunda iki kişi hayatını kaybetti. Cinayet, Malazgirt Caddesi Gonca Sokak Numara 7 Daire 2 ‘de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 55 yaşındaki İbrahim Yılmaz, başka bir yere taşınmak için evini boşaltmaya başladı. Kiracısının evi boşalttığını öğrenen Rasim Güzel (41), eve gelerek kiracısından birkaç aylık biriken kira alacağını ve ödenmeyen su faturası borcunu ödemesini istedi. Ancak İbrahim Yılmaz, borcunu vermeyince tartışma çıktı. Bu sırada olay yerine Rasim Güzel’in ağabeyi Bekir Güzel (46) ve yanlarında çalışan işçilerin gelmesi üzerine kavga çıktı. Kavga sırasında İbrahim Yılmaz, sokakta duran eşyalar arasında bulunan av tüfeğini alarak Güzel kardeşlerin üzerine doğrultarak ateş etti. Rasim Güzel aldığı kurşunla yere yığılırken, Bekir Güzel ve yanlarındaki işçiler panik içerisinde dışarı kaçtı. Arkalarından dışarı çıkan İbrahim Yılmaz, ateş etmeye devam etti. Sırtından isabet alan Bekir Güzel de yere yığıldı.

İbrahim Yılmaz, yaşanan bu gelişmelerden sonra yaya olarak kaçarak olay yerinden firar etti. Silah sesleri üzerine olay yerine gelen mahalle sakinleri, yaralı Bekir Güzel’i bir otomobile bindirerek Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne göndererek durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, Rasim Güzel’in olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Hastaneye kaldırılarak ameliyata alınan Bekir Güzel ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayı haber alarak eve gelen Güzel kardeşlerin eşleri ve çocukları da Rasim ve Bekir Güzel’in yaralı olarak hastaneye kaldırıldığının söylenmesi üzerine hastaneye gitti. Rasim ve Bekir Güzel’in kardeşi İbrahim Güzel de basın mensuplarına verdiği bilgide, ağabeyi Rasim Güzel’in kiracısı İbrahim Yılmaz’dan birkaç aylık birikmiş kira ve ödenmeyen su faturası borcu alacağının bulunduğunu söyledi. Rasim Güzel’in işyerinde garson olarak çalışan ve olay sırasında aynı yerde bulunan bir işçi de gözyaşları içinde verdiği bilgide, Rasim ve Bekir Güzel’in kiracı İbrahim Yılmaz ile konuşmaya geldiğini, ancak konuşmaya fırsat bulamadan Yılmaz tarafından vurulduklarını iddia etti.

Olay yerinde Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan incelemeden sonra cesetler, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polis, zanlı İbrahim Yılmaz’ın yakalanması için çalışma başlattı.