Bos masalara karsi hasta haklari anlatildi

KOCAELI - Kocaeli Il Saglik Müdürlügü, 500 binin üzerinde nüfusun yasadigi ve hastalarin birçok aksaklik yasadigi Gebze'de 'Hasta haklari ve sorumluluklarini' konulu egitim seminerine bir kisi dahi katilmadi.

Dün saat 15.00’de Merkez Saglik Ocagi’nda gerçeklesecek olan seminere kimse katilmadi. Semineri takip için gelen gazetecilere bir açiklama yapan Uzman Sibel Ercan, seminerle ilgili günler öncesinden duyuru yapmalarina ragmen salonun bombos olmasinin çok üzücü oldugunu söyledi. Seminerin baslama saatinin üzerinden tam bir saat geçmesine ragmen bir vatandasin dahi katilmamasi üzerine konusmaci Sibel Ercan, gazetecilere ve bos masalara hasta haklari, sorumluluklari üzerine açiklamalarda bulundu.

Yaklasik 1 saat sinevizyon gösterisi esliginde bos masalara hasta haklarini anlatan Siber Ercan hasta haklari bilgilendirme toplantilarinin bundan sonra hastanelerde devam edecegini söyledi. Hastaneler içerisinde hasta sikayetleri ile ilgili bürolar olusturacaklarini belirten Sibel Ercan, “Gelecek sikayetleri buralarda çözmeye çalisacagiz. Çözüm bulamadigimiz durumda konuyu bir üst merciye tasiyacagiz” dedi. Ercan ekim ayi içerisinde Gebze genelindeki çesitli okullarda bilgilendirme toplantilari düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.