Botaş müfettişinden son mesaj

İntihar eden BOTAŞ müfettişinden yakınlarına son mesaj: ''Kızıma ve eşime iyi bakın''...

BOTAŞ Teftiş Kurulu Başkan Vekili ve Başmüfettiş Metin Özbalcı’nın intihar etmeden kısa bir süre önce, eski MHP Milletvekili Mehmet Nacar ve sekreterinin cep telefonuna, “Eşime ve kızıma sahip çıkın… Hakkınızı helal edin.” şeklinde son kez mesaj gönderdiği ortaya çıktı.
Eniştesinin ölüm haberini alan Orhan Algın İstanbul’dan Ankara’ya geldi. Adli Tıp Kurumu önünde konuşan Algın, eniştesiyle ilgili olarak, ”Çok iyi bir insandı. Neden bu başına geldi bilemiyoruz. Şen şakrak bir insandı. Hayat doluydu. Kimseyi bu olay karşısında töhmet altında bırakmak istemiyoruz ancak olaya halen bir anlam veremedik” dedi.

Dün akşam saatlerinde BOTAŞ’ın Bilkent’te bulunan genel müdürlük binasında intihar eden Başmüfettiş Özbalcı olaydan kısa bir süre önce yakın arkadaşı eski MHP Milletvekili Nacar ile sekreteri ve Aydan isimli bir öğretmene, “Melahat Özbalcı ile kızı Meltem Özbalcı’ya sahip çıkılmasını” istedi.

Cep telefonlarına “Eşime ve kızıma sahip çıkın… Hakkınızı helal edin” şeklinde mesaj gönderen Özbalcı’nın intihar ettiği haberini alanlar Keçiören’deki Adli Tıp Kurumu Morgu önüne geldiler. Kurum önünde bekleyen yakınları ve ailesi gözyaşlarına hakim olamazken, kızı ve eşinin son derece bitkin oldukları gözlendi. Özbalcı’nın eşinin kısa bir süre ameliyat olduğu çok sevdiği 22 yaşındaki kızı Meltem’in ise Gazi Üniversitesi’nde stilistlik bölümünde öğrenim gördüğü kaydedildi. Aynı zamanda BOTAŞ Bayan Voleybol Takımının ikinci başkanlığını yürüten Özbalcı’nın ölüm haberi bayan sporcular üzerinde soğuk duş etkisi yaptı. Adana’da maça çıkacak olan voleybol takımı otele kapandı.

Özbalcı’nın cenazesi bugün toprağa verilecek.