Böyle reklam olur mu?

Antalya'nın Alanya ilçesinde, bir iş merkezinin reklam amaçlı balkondan maymun sarkıtması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Alanya’da bazı iş yerlerinin reklam amaçlı hayvanları kullanması tepkilere neden oldu. Çoğunlukla turistlerin ilgisini çekmek için papağan ve köpek yavruları kullanılırken, şimdi de maymun kullanılmaya başlandı. Çarşı içinde bir binanın 2. katında açılan zayıflama merkezi işletmecileri, balkonda bulunan tabelanın yoldan geçenler tarafından fark edilmesi için balkona maymun bağladı. Boynunda zincirle tabelanın hemen yanına bağlanan maymun, zincirden kurtulmak için çaba gösterirken birçok kez düşme tehlikesi geçirdi.

Boynuna bağlı zincirle balkondan aşağıya asılı bırakılan maymunu gören yerli ve yabancılar olaya tepki gösterdi. Birçok turist yolda durarak maymunu görüntüledi. Maymunun aç kaldığı ve pencere kenarlarında bulunan tahtaları yediği gözlendi.

Çevrede bulunan esnaf Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu arayarak şikayetçi oldu. Hasan Sipahioğlu, belediye zabıta ekiplerini görevlendirerek tutanak tutulmasını istedi. Olay yerine gelen zabıta ekipleri iş yeri sahiplerini uyararak tutanak tuttu.

Başkan Sipahioğlu, konu hakkında tutanak tutulduğunu, konunun encümen toplantısında tartışılacağını ve gerekli cezanın verileceğini söyledi. Sipahoğlu, “Gerekirse hayvanı sahiplerinden alıp hayvanat bahçesine gönderebiliriz” dedi.