Böyle rezillik olur mu?

Van merkez Ali Paşa Mahallesi'nde kiralık bir evde kalan 72 yaşındaki ABD'li kadına tecavüz ettiği iddia edildi.

Van’da bir kişi hırsızlık amacıyla girdiği evden çaldığı çanta içerisinde evin kapı anahtarını bulunca 1 gün sonra gece yarısı aynı eve giderek ABD’li bir bayan vatandaşa tecavüz etti.

Alınan bilgiye göre, olay, Van’ın Alipaşa Mahallesi’nde ikamet eden Katherina W.A.’nin evinde meydana geldi. Katherina W.A.’nın Urartular dönemi ait kalıntıları araştırdığı öğrenildi.

O.C. (17) isimli zanlı, 18 Ocak 2007 günü ABD vatandaşı olan Katherina W.A.’nın evine pencere camını kırarak içeri girdi. İçeride Katherina W.A.’ya ait çantayı alarak kayıplara karıştı. C., çaldığı çantanın içerisinde bulduğu evin anahtarı ile hırsızlık olayından 1 gün sonra aynı eve giderek, elindeki anahtarla kapıyı açıp içeri girdi. C., içeride bulunan ve yalnız yaşayan 72 yaşındaki kadına tecavüz ederek olay yerinden kaçtı.

Yaşanan olay sonrası Katherine W.A., polise müracaat ederek kendisine tecavüz edildiğini belirtti ve zanlının eşkâlini verdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ağır suçlar Büro Amirliği ekipleri, verilen eşkâl üzerinde yaptıkları çalışmalar neticesinde zanlı O.Ç’yi yakaladı.

Yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülerek sorgusu yapılan O.C., Van Devlet Hastanesi’ne getirildi. O.C. sağlık kontrolünün ardından Van Adliyesi’ne çıkartıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.