Bozdağ: CHP laf üretir MHP slogan üretir

Bekir Bozdağ, AK Parti Hükümetinin çözüm süreci ile ülkede akan kanı, gözyaşını durdurmanın gayreti içinde olduğunu belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Hükümetinin çözüm süreci ile ülkede akan kanı, gözyaşını durdurmanın gayreti içinde olduğunu belirterek, "CHP laf üretir, MHP slogan üretir, AK Parti eser üretir." dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde yeni yapılan 10 yataklı İlçe Devlet Hastanesinin açılış törenine katıldı. Açılış sonrası partisinin Kadışehri İlçe Kongresine katılan Bakan Bozdağ, burada yaptığı konuşmada CHP ve MHP'yi sert sözlerle eleştirdi.

Bozdağ, "AK Parti ile diğer partilerin arasındaki fark, CHP laf üretir, MHP slogan üretir, AK Parti eser üretir. Baktığınızda hamasette mangalda kül bırakmazlar. Bu MHP'nin dediklerini dinleseniz, inansanız bu memleket şimdiye kadar bin defa bölünmüştü. Bölündü parçalandık, dağıldık, gittik lafından başka ettikleri bir laf var mı. Yok. Falan düşman, filan düşman, içimiz dışımız düşman ile doldu onun dışında bir laf var mı yine yok. Ne yapacaksın sen. CHP'nin kine bak orda da yok. Biz Türkiye'de 30 yıldır devam eden terör meselesine çözüm bulmak, kanı durdurmak, gözyaşını dindirmek, kardeşliğimizi tesis etmek daha güçlü bir şekilde barışın dilini kalıcı bir şekilde egemen kılmak için gayret ederken, bizi eleştirenlere ben soruyorum, siz terörü nasıl bitireceksiniz, lütfen açıklayın, bizim yaptığımız yanlışsa sizin önerdiğiniz doğru nedir, bunu beyan edin ki Yozgatlılar ve Türkiye'nin insanı bunu duysun öneriniz ne? Güvenlikçi politikalarla Türkiye terör meselesini çözebilmiş olsaydı, 30 yıllık süre içerisinde bunu halledebilirdi." şeklinde konuştu.

Olağanüstü hal uygulamasına rağmen terörün bitirilemediğini söyleyen Bozdağ, şöyle devam etti. "Olağanüstü hal ilan edilmedi mi, bütün katı yasalar uygulanmadı mı uygulandı. Tedbir adına ne varsa alınmadı mı alındı. Peki ne oldu geldiğmiz noktada mesele halloldu mu hallolmadı. O zaman biz diyoruz ki terörü bitirmemiz lazım, kanı durdurmamız lazım, gözyaşını dindirmemiz lazım. Bunun için de ne yapmamız gerekiyorsa onu yapalım, taşın altına elimizi değil gövdemizi koyalım dedik. Ben öbürlerine soruyorum, siz neyi söylüyorsunuz. Biz şunları şunları yaparak bu meseleyi çözeceğimizi söylüyoruz. Çözüm süreci diyerek adımlar atıyor, başka adımlar atacağımızı ifade ediyoruz. Peki ey MHP sen terörü sona erdirmek için ne yapmayı öneriyorsun, önerilerini söyle Türk milleti duysun, hükümet olarak biz de duyalım. Bunların bir şey önerdiği yok. Ne yapıyorlar biliyor musunuz, emin olun bunlar kafalarında siyaseten bu ülkenin bir kısmını yok sayıyorlar yok. Onun için tok konuşuyorlar. Sırtlarında yumurta küfeleri yok. Türkiye'yi birleştirendir AK Parti. Eğer siz AK Parti Türkiye'nin siyasetinden çekip alırsanız doğu ve güneydoğunun seçim haritasının nasıl bir renge boyanacağını gözünüzün önüne bir getiriverin. Onun için biz bu ülkeyi bir arada tutan kadrolarız."

'BAZI SİYASİ PARTİLER KAFALARINDA ÜLKEYİ SİYASETEN BÖLMÜŞ OLABİLİR'

Bazı siyasi partilerin kafalarında ülkeyi böldüğünü, illeri ve orada yaşayan insanları yok saydığını ama milletin buna asla izin vermeyeceğini ifade eden Bozdağ, "Bazı siyasi partiler kafalarından ülkeyi siyaseten bölmüş olabilir, bazı illeri, bazı bölgeleri oralarda yaşayanları yok sayabilir. Ama bu millet ülkesini siyaseten de başka türlü de bölenlere asla izin ve fırsat vermemiştir vermeyecektir, bundan da kimsenin endişesi olmamalıdır. Çözüm süreci ülkenin çözülme süreci değildir. Çözüm süreci Türkiye'nin birliğinin, dirliğinin, huzurunun, kamu düzenini, kamu güvenliğinin tesisisin kalıcı bir şekilde sağlandığı, barışın bu ülkenin her tarafında hayatın normali olduğu bir anlayışı hayata geçirme sürecidir. Biz birliğimizi, dirliğimizi, tahkim etmeye çalışıyoruz, bin yıllık kardeşlik hukukunu yok etmeye çalışanların karşısında siper oluyoruz. Bu ülkenin bayrağının, hukukunun, kudretinin, kuvvetinin her yerde kaim ve daim olması için çalışıyoruz. Onun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Ama maalesef başkaları başka şeyler söylüyorlar. Milletimizi tahrik etmek için bu kadar şehidi boşuna mı verdik diye vatandaşımızın insanımızın acısını sıkıyorlar, acıları gündeme getiriyorlar. Biz şehitlerimizin ruhunu muazzep edecek hiçbir söz bugüne kadar söylemedik, hiçbir işin altına da imza atmadık. Ama maalesef bunu istismar edenler var." şeklinde konuştu.

İsrail askerlerinin dünyadaki bütün Müslümanların ortak mabedi olan Mescid-i Aksa'ya saldırmasına dünya ülkelerinin tepkisiz kaldığını söyleyen Bozdağ, "Bakın son günlerde Ümmet'i Muhammd'in ilk Kıblegahı olan Mescid-i Aksa'ya İsrail askerlerinin küstah askerleri postalları ile girdiler. Mihrabı kirlettiler Kur'an-ı Kerimleri yerlere savurdular, içeriye gaz bombası attılar ve avlusunu savaş alanına çevirdiler. Dünyada kaç ülkeden ses çıktı. Sesi çıkan bir kaç ülke var, ama sadası en gür çıkan ülke Türkiye üllkesi olmuştur, Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da hükümetimiz de bu alçakça saldırıyı lanetlemişler ve onlara oranın bütün Ümmedi Muhammed'in mabedi olduğunu bir kez daha hatırlatmışlardır. Mescid-i Aksa sadece Filistinlilerin değil tüm Müslümanların ortak mabedidir. O mabede yapılan her saldırı bütün Müslümanlara yapılmış bir saldırıdır. Oraya yapılan bir aşağılama bütün Müslümanlara yapılmış bir aşağılamadır. İsrail devleti küstah askerlerine gereken cezayı vermelidir Mescid-i Aksa'ya dokunmak herkesi yakar. Belki onun farkında değiller ama bir kez daha buradan söylüyoruz Mescid-i Aksa bütün dünya Müslümanlarının ortak malıdır, ortak mabetidir, ilk kıblegahıdır. Bu mabede yapılan her alçak saldırı bu alçaklığı yapanları vurur ve onlara daha büyük zarar verir. Bir kiliseye bu yapılsa, bir havraya bu yapılsa başka bir mabede bu yapılsa böyle sessiz sakin izlerler mi izlemezler. Ama bakıyorsunuz söz konusu İsrail askerlerinin alçakça, küstahça saldırıları olunca herkes susuyor. Bütün dünya sussa biz susmayacağız. Hakkı hakikati söylemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.