Bozok Üniversitesi’ne 3 bin öğrenci kayıt yaptıracak

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde 2013-2014 eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtları başladı.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde 2013-2014 eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtları başladı. Bu kapsamda üniversiteye yaklaşık 3 bin öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.

        Bozok Üniversitesi yüksek öğretim programlarına girmeye hak kazanan öğrenciler, kayıt yaptırmak için Yozgat’a gelmeye başladı. 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak öğrenci kayıtları için Bozok Üniversitesi Rektörlüğü öğrencilerin kayıtlar sırasında sıkıntı yaşamaması için kampus alanında bulunan kapalı spor salonunda her fakülte ve merkezde bulunan meslek yüksek okulları için ayrı ayrı kayıt masaları oluşturdu.

        Rektör Prof Dr. Tamer Uçar, kayıt işlemlerinin devam ettiği salonu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Uçar, burada yaptığı açıklamada kayıt işlemlerinin bugün başladığını ve 3 binden fazla öğrencinin Bozok Üniversitesi’ne kayıt yaptıracağını söyledi. Uçar, “Öğrencilerimizin kayıtlarının sorunsuz bir şekilde ve en kısa sürede gerçekleştirilmesi için tüm arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Bu kayıtlardan sonra boşta kalacak kontenjanlarımız için de ayrıca ek yerleştirmeler yapılacaktır. Bu yerleştirme ile de öğrenci sayımızın daha da artmasını ümit ediyoruz. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı yeni kayıt döneminde üniversitemize yapılacak kayıtlarla toplam öğrenci sayımızın 11 bini geçmesini bekliyoruz. Bu da Yozgat için çok büyük bir güç demektir. Üniversitemiz gerek fiziki mekanları, gerekse akademik ve idari kadrosu ile yeni eğitim-öğretim dönemine hazır. Yeni eğitim-öğretim yılının üniversitemiz ve ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.