Brezilya F.Bahçe’yi takip ediyor

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Edu Dracena, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde daha fazla başarılı olmamaları ve organizasyonda daha ileri gitmemeleri için hiçbir nedenin olmadığını söyledi.

Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe Gazetesi’ne verdiği röportajda, Fenerbahçe’nin Avrupa Şampiyonlar Ligi, Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası’nda başarılı bir şekilde mücadele ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe’nin bu 3 kulvardaki hedefleri her zaman birinci sırada yer almak. Fenerbahçe için lig ve kupa şampiyonlukları alışılmadık başarılar değil, bunu her zaman yakalayabiliriz. Ayrıca bu kulvarlar içerisinde kupalara rakiplerimizden çok daha yakın duruyoruz. Yani en büyük favori biziz. Şampiyonlar Ligi’nde de sahaya 11 kişi çıktığımız her maçta, rakip kim olursa olsun sonuna kadar mücadele edip, maçı kazanma şansına ve gücüne sahibiz. Yeter ki kazanmak için Fenerbahçe’ye yakışan o mücadeleyi verelim. Şampiyonlar Ligi’nde daha fazla başarılı olmamamız ve daha ileri gitmememiz için hiçbir neden yok.”

SEVİLLA MAÇI

Edu, Fenerbahçe’nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. turunda Sevilla ile yapacağı karşılaşmaların çok önemli olduğunu dile getirdi.
Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe’nin Sevilla’ya karşı, Avrupa yolculuğunun en önemli maçlarına çıkacağını bildirerek, “Fenerbahçe için tarihi bir mücadele olacak. Bütün camianın beklentisini biliyoruz. Bunu dışında futbolcular için de çok önemli bir maç. İstanbul’daki maçta kesinlikle gol yemeyip, avantajlı bir skorla sahadan ayrılmalıyız. Sevilla’da oynanan maçta da daha sakin ve kontrollü oynayarak, çok istediğimiz turu geçeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

“GALATASARAY’A GOL ATMAK BENİ ONURLANDIRDI”

Tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe forması altında ilk golünü Galatasaray’a atmasının kendisini onurlandırdığını ifade etti.
Fenerbahçe’ye geldiğinde kendisine Galatasaray ile yapılan maçların öneminin anlatıldığını dile getiren Edu, “Galatasaray’a gol atmadan tam bir Fenerbahçeli olamayacağımı da biliyordum. Fenerbahçe formasıyla attığım ilk golü Galatasaray’a karşı atmam benim için ayrı bir onur oldu. Bu güzel forma altında böyle bir mutluluğu yaşamam, çok büyük bir gurur kaynağı. ‘Bir taşla iki kuş vurdum’ diyebilirim” dedi.

“MALDONADO SAVAŞÇI BİR FUTBOLCU”

Edu Dracena, Fenerbahçe’nin yeni transferi Şilili Maldonado’nun savaşçı bir futbolcu olduğunu söyledi.
Maldonado’nun teknik özelliklerinin yüksek olduğunu belirten Edu, “Tam anlamıyla savaşçı bir futbolcudur. Takım içinde yardımlaşmayı ön planda tutar. Üç kulvarda mücadele eden Fenerbahçe’ye katkısı büyük olacaktır. Zaten Fenerbahçe’ye transferinin amacı, takımımıza bu anlamda güç katmak ve eminim ki Maldonado’yla daha güçlü olacağız” ifadelerini kullandı.

“BREZİLYA FENERBAHÇE’Yİ TAKİP EDİYOR”

Edu, Fenerbahçe’nin Brezilya’da tanındığını ve büyük ilgi gördüğünü bildirdi.

Sarı-lacivertli takımın Brezilya’da, Avrupa’dan daha çok tanındığını ifade eden tecrübeli futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bütün Brezilya artık Fenerbahçe’yi takip ediyor. Tabii ki bu kadar ilginin olmasının nedeni kadrosunda bu kadar Brezilyalı ve Güney Amerikalı’nın bulunmasıdır. Bugün Brezilya’da kime sorsanız Fenerbahçe’yi tanır ve size kadrosunu sayabilir. Bu da tabii ki Fenerbahçe ve bizim için gurur verici bir olay. Brezilya’da büyük bir taraftar kitlesine sahibiz. Benim düşünceme göre Fenerbahçe 3-4 sene içerisinde, hem oynanan futbol ve takım açısından, hem de taraftar açısından çok daha büyük bir kulüp olacak. Avrupa’da ve Brezilya’da olsun daha çok taraftara sahip olacak. Şimdiden Fenerbahçe’nin bütün maçları Brezilya televizyonlarında canlı olarak yayınlanmaya başladı. Ayrıca yayın kuruluşu ile bir anlaşma yaptığınızda internetten de bütün maçları canlı izleme olanağına sahip oluyorsunuz. Benim de bir çok tanıdığım maçlarımı bu şekilde izliyor.”

Futbolu çok seven ve futbola bağlı olan bir ailesinin olduğunu vurgulayan Edu, “Babam odasının duvarına benimle ilgili haber ve fotoğrafları duvarına asıyor. Babam biz daha küçükken benim ve kardeşlerimin elinden tutar, futbol oynamaya götürür ve bizi bu yönde teşvik ederdi, ailece futbolu seviyoruz” dedi.

Brezilyalı futbolcu, sarı-lacivertli taraftarların kendilerini hiç yalnız bırakmadığını da dile getirerek, “Böyle bir taraftara sahip olduğumuz için çok mutluyum ve çok gurur duyuyorum. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde muhteşem bir atmosfer yaşıyoruz. Nereye gidersek gidelim, bizi her zaman çok büyük bir taraftar topluluğu karşılıyor. Bize hep eşlik ediyor ve statlarda yerlerini alıyorlar. Deplasmanda, hatta yurt dışında oynarken bile kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Onlara söyleyebileceğim çok şey yok. Çünkü onlar görevlerini saha içinde ve dışında çok iyi yapıyorlar” diye konuştu.

HÜRRİYET