Bronz adamlar sertifikalarını aldı

Futbol Federasyonu tarafından 2002 Dünya 3.'sü olan A Milli Futbol Takımı oyuncuları için açtığı Özel A Antrenör Kursu'na katılanlar, diplomalarını aldı.

Kursun sona ermesi nedeniyle bir kokteyl verilirken, aralarında Hakan Şükür, Nihat Kahveci, Ümit Özat, Tayfur Havutçu, Cihan Haspolatlı, Fatih Akyel gibi oyuncuların ile eski futbolculardan Bülent Korkmaz’ın da bulunduğu kokteyl sonunda sertifikalar da dağıtıldı.

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, genel sekreter Lütfi Arıboğan, genel sekreter vekili Metin Kazancıoğlu ve Ar-PEG Genel Koordinatörü Gündüz Tekin Onay’ın da katıldığı sertifika töreninde futbolculara diplomalarını Gündüz Tekin Onay verdi.

Bu arada mazareti nedeniyle kursa 2 gün geç katılan Hakan Şükür’ün yanı sıra ameliyat olması nedeniyle kurstan 2 gün erken ayrılan Fatih Akyel’in diplomalarını almasına rağmen 2 gün daha eğitim alacakları belirtildi.

KEÇELİ:”2002 YILINDAKİ KADRO TOPLUMA ÖRNEK OLDU”

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeli, sertifika töreni öncesine yaptığı konuşmada, 2002 yılında Japonya ve Güney Kore’nin ev sahipliğinde yapılan dünya kupasında A Milli Takım’ın üstün bir başarı örneği gösterdiğini kaydetti. Keçeli, A Milli Takım’ın o dönemki kadrosunda yer alan futbolcularının topluma örnek olduklarını kaydederek,” İnsanlar çocuklarına sizlerin isimlerini veriyor, yaptığınız hareketleri örnek alıyor. Sizler topluma karşı örnek insanlarsınız. Sizlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu