Brüksel Galatasaraylılar Derneği’nde hüsran

Dünyanın sayılı derbilerinden biri olan Fenerbahçe - Galatasaray derbisi Fenerbahçe'nin 4-0'lık galibiyetiyle sonuçlanır Brüksel'de de maç büyük ilgi gördü.

Bu galibiyetle Fenerbahçe geçen hafta Vestel Manisaspor’a yenilerek kaybettiği liderlik koltuğuna yeniden otururken takımlarını desteklemek için Brüksel Galatasaraylılar derneğine gelerek maçı izleyen Galatasaray taraftarı Fenerbahçe’nin gollerinin peş peşe gelmesiyle büyük moral bozukluğu yaşadılar.
Şampiyonluk biletini almak için Fenerbahçe’nin karşısına çıkan Galatasaray, beklenenden kötü oynayarak ezeli rakibinden fark yedi. Galatasaray derneğinde maçı izleyen taraftarlar Fenerbahçe’nin 3. golünün ardından da taraftarlar dernekten ayrılmaya başladılar.

Maçın ardından konuştuğumuz Galatasaraylı taraftarların birleştiği iki nokta vardı. Bunlar takım olarak kötü oynadık, hocamız Fenerbahçe’nin karşısına genç bir kadro sürdü bu da sonumuzu hazırladı oldu.

Galatasaraylı taraftarlar ligde daha yapılacak önemli karşılaşmaların olduğuna dikkat çekerek her an her şey olabilir. Trabzonspor – Fenerbahçe, Beşiktaş – Galatasaray derbileri var bu maçların sonucu şampiyonluğu belirleyeceğini ifade ettiler. Belçika’daki Galatasaraylılar her şeye rağmen takımlarından memnun. Bunun nedeni de takımın seneye büyük sıkıntılarla girmesine rağmen son haftaya kadar şampiyonluğun en güçlü adayı olması.