BTSO’dan Hastavuk’a teknoloji övgüsü

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, TSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ve meclis üyeleri Faik Çelik, Sedat Çağlar, Mehmet Erhan, Yavuz Selim Çimen ve Osman Akın ile birlikte Hastavuk'un Susurluk'taki kesimhanesini gezdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, TSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ve meclis üyeleri Faik Çelik, Sedat Çağlar, Mehmet Erhan, Yavuz Selim Çimen ve Osman Akın ile birlikte Hastavuk’un Susurluk’taki kesimhanesini gezdi.

Hastavuk Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Yılmaz tarafından ağırlanan BTSO heyetine, Hastavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir ve Üretim Müdürü Duygu Ergün tarafından tesis ve işleyiş hakkında birer sunum yapıldı. Sunumların ardından fabrika gezisi gerçekleştiren BTSO heyeti; ürün kabul, kesim, işleme ve ambalajlama gibi prosesleri yerinde inceleme fırsatı buldu.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, tesislerden etkilendiğini dile getirerek, “Buradaki üretim kalitesini ve kullanılan son teknoloji makineleri görünce gururlanmamak içten bile değil. Gerçekleştirilen yatırımları görünce Türkiye’de ilk 50’nin içinde olabilecek bir şirket görüyoruz. Aynı zamanda BTSO bünyesinde gerçekleştirdiğimiz konsey yapılanmasında Hastavuk’un da aktif görev alması gerektiği aşikar. Türkiye, 2023 hedeflerine Hastavuk’ta yapıldığı gibi şirketlerin geleceklerine ve teknolojiye yapılacak yatırımlarla ulaşacaktır.” şeklinde konuştu.

26 Mayıs’ta üretime başlayan tesisin yatırım olarak Türkiye ve Avrupa Birliği birincisi, dünya üçüncüsü olduğunu belirten Hastavuk Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Yılmaz, “1,5 milyon metrekarelik alanda el değmeden saatte 12 bin 500 kesim yapabiliyoruz. En son teknoloji olan kuru kesim tekniğiyle ürünlerimizin raf ömrünü 4 ila 6 gün uzattık. Yine bu teknoloji sayesinde hem ürünlerimizin tadını ve kalitesini iyileştirdik hem de su tüketimini önemli ölçüde azalttık.” dedi.