Bu belgelere göre CHP lideri Deniz Baykal yalan söylüyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın iki yalanı, TBMM'ye verilen soru önergeleriyle ortaya çıktı.

3 liderle ilgili 3 belgeyi sunuyoruz. Belgelerin ikisi Deniz Baykal ve Mehmet Ağar'ıla ilgili. Üçüncüsünde ise; merhum Alparslan Türkeş, Devlet Bahçeli'ye güvenilmemesi gerektiğini söylüyor.

Geçen hafta ATV'de yayınlanan Siyaset Meydanı programına katılan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın iki yalanı, TBMM'ye verilen soru önergeleriyle ortaya çıktı. Programda; "Ben de, arkadaşlarım da yurtdışına çıkışta harcırah almıyoruz" ve "Şoförüm yok" diyen Baykal'ı TBMM Başkan Vekili İsmail Alptekin yalanladı.

1 MİLYON 565 BİN YTL HARCIRAH

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün açıklamalarla ilgili soru önergesine cevap veren İsmail Alptekin, CHP lideri Baykal’ın iddialarının tam tersini dile getirdi.  Alptekin, Baykal’ın sözlerinin aksine, TBMM'den görevli olarak yurtdışına 92 CHP milletvekilinin gönderildiğini, bu gezilerde milletvekillerine 1.5 milyon YTL (1.5 trilyon lira) harcırah ödendiğini bildirdi.

Görevli olarak yurtdışına en çok giden milletvekili, CHP Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Ateş oldu. Ateş, çoğunluğu Avrupa başkentleri olmak üzere 99 defa yurtdışına çıktı. Ateş'i sırasıyla CHP İstanbul Milletvekili Ali Rıza Gülçiçek 70 geziyle, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan da 66 geziyle izledi. Görevli olarak yurtdışına çıkan bu milletvekillerine, 1 milyon 565 bin 804 lira 49 kuruş YTL harcırah ödendi.

ŞOFÖR DE YALAN

Cevapta ayrıca Meclis Ulaştırma Şube Müdürlüğü şoförü Mehmet Çakırgöl'ün, 4 Mart 2005 yılından bu yana CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın şoförlüğünü yaptığı bildirildi.

ATV’DE NE DEDİ?

CHP Genel Başkanı Baykal, 12 Temmuz 2007 tarihinde, ATV’de yayınlanan Siyaset Meydanı’na katıldı. Baykal, kendisinin yurtdışına çıktığı zaman harcırah almadığını belirterek, “Ben de almıyorum, arkadaşlarım da almıyor. Çıkan yurtdışında görev yapan arkadaşlarım da…” iddiasında bulunmuş, şoförünün de olmadığını öne sürmüştü.

VAKİT