Bu çocuğun başında 5 dikiş iğnesi var!

12 yaşındaki Adnan, baş ağrısıyla gittiği doktorda röntgen çektirdi. İşte çıkan sonuç...

Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’nde ilköğretim öğrencisi Adnan İlhan, başında 5 dikiş iğnesiyle yaşam savaşı veriyor.

2 eşli işsiz Mustafa İlhan, 16 çocuğundan biri olan Doğubayazıt Dr. Reşat Erdem İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Adnan İlhan’ı 6 yıl önce şiddetli başrağrısı şikayeti üzerine önce Iğdır Devlet Hastanesi’ne ardından da Van 100’üncü Yıl Üniversitesi’ne götürdü. Adnan’ın burada çekilen röntgen filminde başında 5 dikiş iğnesi bulunduğunun ortaya çıktığını belirten Mustafa İlhan, şunları söyledi:

İĞNELERİ KARDEŞLERİ BATIRMIŞ OLABİLİR

İğnelerin apse yapması sonucu Adnan ağır rahatsızlık geçiriyor. Her seferinde Erzurum’a götürüp iltihabı temizletiyoruz. Oğlumun başındaki dikiş iğnelerini çıkarabilecek bir doktor bulamadık, Oğlumun başına öldürmek için kimsenin iğne sokacağına inanmıyorum. Annesi, onu kardeşlerinin yanına bırakıp işlerini yapmak için dışarı çıktığında belki kardeşleri oyun olsun diye iğneleri batırmış olabilir. Bunun dışında aklıma bir şey gelmiyor.”

AĞRILAR DAYANILIR GİBİ DEĞİL

12 yaşındaki Adnan İlhan ise, “Hastaneden çıktıktan sonra ağrılarımın artmasından korkuyorum. Öyle ağrılarım oluyor ki başımı duvarlara vurmak itiyorum. Sonra da felç geliyor ve yerimden kıpırdayamıyorum. Ne olursa olsun artık tamamen iyileşmek istiyorum” diye konuştu.