‘Bu çocuklarla gurur duyuyorum’

"Kurtlar Vadisi-Irak" filminin Ankara'da düzenlenen galasına katılan Emine Erdoğan, filmi heyecanla izlediğini ve çok beğendiğini söyledi.

Armada Sineması’ndaki gala gecesine TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün katıldı. Büyük ilgi gören ve kalabalık nedeniyle izdiham yaşanan galada filmin başrol oyuncuları Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, senaryo yazarları Raci Şaşmaz ile Bahadır Özdener de yer aldı. Gala gecesi için Armada alışveriş merkezinin girişinde “Kurtlar Vadisi-Irak” yazılı neon önünde polisler ve köpekleri ile özel bir dekor hazırlanırken, filmin oyuncularını görmek isteyen sinemaseverler sinemanın önünde girişte ve çıkışta dakikalarca bekledi.

TBMM Başkanı Arınç, gala gecesinden ayrılırken gazetecilerin filmle ilgili görüşlerini sorması üzerine, “Çok müthiş bir film. Tarihe geçecek bir film” dedi. Arınç, “Senaryo sizce gerçek hayattan alıntı mı?” şeklindeki soruyu da, “Evet, birebir aynı” diye yanıtladı. ATO Başkanı Aygün de filmle ilgili görüşlerini, “Sanal alemde iki saatlik bir filmde çuvalın intikamı alındı. Ama gerçek hayatta duruyor” sözleriyle dile getirdi. Filmi Başrol oyuncusu Necati Şaşmaz (Polat) ile yan yana izleyen Emine Erdoğan da film bitiminde gazetecilere film hakkındaki görüşlerini anlattı. Emine Erdoğan filmi yorumlarken şunları söyledi:”Filmi izlerken çok heyecanlandım. Çok güzel olmuş. Gerçekten tebrik ediyorum. Bu çocuklarla gurur duyuyorum.”

Öte yandan, film başlamadan önce İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun torunu küçük Merve, hayranı olduğu Necati Şaşmaz’ın (Polat) yanına gelerek bir süre konuştu. Polat, küçük Merve’ye: “Deden neden gelmedi” diye sordu. Küçük Merve de Şaşmaz’a: “Biraz işi vardı heralde” diye yanıt verdi.