Bu da Kurtlar Vadisi kuyruğu

Vatandaşlar, ekmek kuyruğu, fatura kuyruğu, vergi iadesi kuyruğu derken şimdide sinema kuyruğuna girdi.

Bursa’da, Setbaşı semtindeki sinema önünde bekleyen yüzlerce kişi, kapıların açılmasıyla birlikte içergiye girdi. Birçok kişi ezilme tehlikesi geçirdi, sinema salonu yetkilileri uyardı: “Birbirinizi ezmeyin, bugün olmasa yarın izlersiniz.”
‘Kurtlar Vadisi’ dizisi sinema filmi olarak bugün gösterime girdi. Senaryosu ve kadrosundaki Hollywood oyuncularıyla büyük merak uyandıran filmin yapımcılığını Raci Şaşmaz üstlendi. Yönetmen koltuğunda Serdar Akar’ın oturduğu filmde, Nejati Şaşmaz ve Hollywood’un tanınmış yıldızlarından Billy Zane başrolleri paylaşıyor. Filmde,Türk kahraman Polat, Amerikan ordusunun Türk askerlerinin başına çuval geçirmesinin hesabını sormak için Irak’ta alıyor soluğu.

Diziyi 55. bölümden sonra devralıp 97. bölümde bitiren yönetmen Serdar Akar’ın 10 milyon dolarlık bütçeyle “Türkiye’de gerçekleştirilmiş en pahalı yapım” olarak yaptığı film bugün Türkiye genelinde 460 salonda gösterime girdi. Vizyona girdiği ilk günde filmi izlemek isteyen yüzlerce kişi, sinema salonlarının yolunu tuttu. Bursa’daki Setbaşı Prestij Sineması önünde kapıların açılmasına saatler kala 500 kişilik kuyruk oluştu. Kapıların açılmasıyla birlikte içeriye akın eden vatandaşlar ezilme tehlikesi yaşadı. Salon yetkilileri, biletlerin günler öncesinden satılmasına rağmen büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını söyledi. Sırada bekleyenlerin çoğunluğunun genç olması dikkat çekti. Kuyrukta saatlerce beklediklerini anlatan gençler; “Günlerdir ülke bu filmi konuşuyor, istedikki ilk günden filmi izleyelim. Ama bu kuyrukta mümkün görünmüyor” diye konuştu. Bu arada, film biletlerinin günler öncesinden satışa çıkarılmasıyla biletlerin karaborsaya düşebileceği belirtildi.

Öte yandan Kurtlar Vadisi Irak filminde 3 bin 391 adet kostüm, 1.5 ton boya ve 10 ton metal, iki jeneratör, patlama sahnelerinde 50 kilo barut kullanıldı. Çekimler boyunca 75 bin küçük şişe su ve 126 bin bardak çay tüketildi.