Bu defa da erkek yurtlari…

ERZINCAN - Erzincan'in Refahiye Ilçesi'nde Refahiye Çok Programli Lisesi'ne ait pansiyonda kalan 110 ögrenci okul müdür yardimcisinin kendilerini sopa ile dövdügü iddiasinda bulundu.

Dayak sebebiyle bir ögrencinin kolunun kirildigi ve bir ögrencininde elinin çatladigi belirtildi.

Dayak olayinin okulun tuvaletlerinin tadilatta olmasi nedeni ile bir ögrencinin çöp tenekesine pislemesi ile meydana geldigi öne sürüldü. Okul müdür yardimcisi Y.G.’nin bunu sabah fark etmesi ile birlikte 110 ögrenciyi siraya dizerek sopa ile dövdügü belirtildi. Dayak yiyerek elinin çatladigini iddia eden Lise 1. sinif ögrencisi E.I.(14), 110 kisinin müdür yardimcisi tarafindan sira dayagindan geçirildigini vurgulayarak, “Tuvaletler kilitli oldugu için arkadaslarimizdan biri böyle yanlis bir sey yapmis. Müdür Yardimcisi da kalin sopa ile herkesi dövdü. Elim bu dayaktan çatladi. Bizi sopa ile dövmemesi lazimdi” açiklamasinda bulundu.

Ögrencilerin çogu konusmaktan çekinirken, dayaktan kolu kirildigi iddiasi olan Lise 2’nci sinif ögrencisi H.K. da (15) konusmaktan kaçindi. Iddialarin hedef noktasindaki müdür yardimcisi, yurtta tuvaletlerin tamiratta oldugunu ve bu yüzden okul tuvaletlerini kullandirdiklarini belirterek, pansiyondaki ögretmenlerin gözetiminde gece boyunca ögrencileri tuvaletlere götürüp getirdiklerini kaydetti. Gece nöbette oldugunu ve sabah kalktiginda kogusun çesitli yerlerinde pislikleri gördügünü belirten müdür yardimcisi Y.G., kimin yaptiginin ortaya çikmamasi üzerine kendilerine ceza verecegini söyledigini ve herhangi bir darp olayinin yasanmadigini ifade etti.

Refahiye Kaymakami Köksal Sakalar, iddialar üzerine olayla ilgili sorusturma baslattiklarini açikladi.