Bu defa öğrencilerin değil öğretmenlerinin projeleri yarıştı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Metotları Geliştirme Derneği desteği ile düzenlenen Öğretmenler arası 3. Ulusal Eğitim Metotları Proje Yarışması (EMEPYA) sonuçlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Metotları Geliştirme Derneği desteği ile düzenlenen Öğretmenler arası 3. Ulusal Eğitim Metotları Proje Yarışması (EMEPYA) sonuçlandı. Konya Özel Merve Güventaş Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Hatice Fidan sosyal bilimler kategorisinde Türkiye 1.’si oldu.
Bu yıl 3.’sü düzenlenen ve Türkiye’nin değişik illerinden bin 796 eserin yarıştığı Eğitim Metotları Proje Yarışması sonuçlandı. Turgut Özal Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler ödüllerini aldı. Konya Özel Merve Güventaş Anadolu Lisesi’nden ‘üç kıta’ projesiyle katılan Tarih öğretmeni Hatice Fidan Türkiye 1.si oldu.
Yarışmada Türkiye 1’incisi olan Hatice Fidan, eğitim metotlarının gelişen dünyaya ayak uydurması gerektiğine dikkat çekti. EMEPYA’ya bu hedeften yola çıkarak katıldıklarını dile getiren Fidan, “Projemiz Türkiye 1.si olması bizleri çok sevindirdi. ‘üç Kıta’da’ projemizde çocukların Osmanlı tarihini oyunla öğrenmesini kapsıyor. Bu tür çalışmalarımız devam edecek:” dedi.

“SEVGİ VE GÖNÜLDEN EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ MEYVELERİNİ VERİYOR”
Okul Müdürü Ahmet Demirbaş ise Özel Merve Güventaş Anadolu Lisesi’nin öğrencilerinin başarılarıyla ismini duyurduğuna dikkat çekti. Başarılı öğrencilerin arkasında yine başarılı öğretmenlerin olduğunu göstermesi bakımından EMEPYA’nın önemli olduğunu dile getiren Demirbaş, “Okul olarak, her alanda başarı hedeflerimiz var. Sevgi ve gönülden eğitim anlayışımız meyvelerini veriyor. Mevcut başarılarımızdan aldığımız güç ve çalışırken oluşturduğumuz enerjimizle yeni büyük başarılar elde ettiğimiz için mutluyuz. Bundan sonrada Bilimsel ve sportif alanda da Konyamızı en güzel şekilde temsil edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.